Rubriky:

Liga mistrů

UEFA zvažuje, že na ME a v Lize mistrů nezavede video

28. března 2012 15:36 - Londýn

Evropská fotbalová unie UEFA zvažuje, že v zápasech Ligy mistrů a na evropském šampionátu nebude užívat video, i když zavedení technologie schválí pravidlová komise IFAB. Podle generálního sekretáře Gianniho Infantina je spokojená s prací brankových rozhodčích.

 

Petr Horník, Právo

Pokud IFAB zavedení videa v červenci schválí, nebude jeho používání povinné. Prezident UEFA Michel Platini je navíc odpůrcem technologie a preferuje systém s dvěma brankovými rozhodčími. Také o jejich zavedení ve světových soutěžích bude IFAB v létě rozhodovat.

"Počkáme, jak bude technologie pracovat a jak bude komplikovaná. Potom o videu rozhodne náš výkonný výbor," citovala Infantina agentura AP. "Momentálně využíváme dva brankové rozhodčí a jsme s nimi velmi spokojeni. I když IFAB zavedení dvou sudích schválí, velmi pravděpodobně zůstaneme u nich," uvedl. "Z videa poznáte, jestli míč přešel brankovou čáru. Sudí ale vidí nejen to, ale i jiné věci," vysvětlil.

Podle generálního sekretáře UEFA momentálně víc než změny pravidel trápí rozšíření mistrovství Evropy v roce 2016 z 16 na 24 týmů. "Je to trochu problém," řekl Infantino. "Jestli se ukáže, že to bude nuda, protože se všichni kvalifikují, tak pro Euro v roce 2020 systém zase změníme," prohlásil.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..