Rakousko - Turecko 1:2Turecko dál vítězí, v přípravě na ME si poradilo i s Rakouskem

Turečtí fotbalisté, kteří budou na letním mistrovství Evropy jedním ze soupeřů českého týmu v základní skupině, vyhráli v přípravě v Rakousku 2:1. Výběr trenéra Fatiha Terima si tak prodloužil sérii neporazitelnosti na třináct zápasů.

Turečtí fotbalisté se radují po vstřelené brance v zápase proti Rakousku.

Domácí sice ve Vídni poslal do vedení Junuzovic, Calhanoglu ale ještě stihl do přestávky vyrovnat. Ve druhém poločase rozhodl o vítězství hostů Turan, který využil zaváhání rakouského brankáře Ozcana v rozehrávce. Turci neprohráli od října 2014 a připsali si desátou výhru v posledních třinácti zápasech.

Francie nastoupila v Paříži k prvnímu zápasu od listopadových teroristických útoků, při nichž zahynulo 130 lidí, a na Stade de France porazila Rusko 4:2. V den svých narozenin se trefili Payet s Kantem, o další góly domácích se postarali Gignac a Coman. Za Rusko snižoval na 1:2 po přestávce Kokorin a na 2:3 Žirkov.

Němci si spravili chuť na Italech

Zatímco v sobotu proti Německu předvedla Anglie třígólový obrat a zvítězila 3:2, dnes ve Wembley s Nizozemskem vedení neudržela. Jako první se prosadil Vardy, z penalty v 50. minutě ale vyrovnal Janssen a při druhém startu si připsal první gól v národním týmu. O vítěznou branku se postaral v 77. minutě Narsingh.

Po dvou prohrách za sebou zabralo Německo, které si poradilo s Itálií 4:1. Výhru mistrů světa zařídili Kroos, Götze, Hector a z penalty Özil. Za hosty v závěru snížil El Shaarawy a odvrátil tak nejvyšší prohru Azzurri od finále mistrovství Evropy v roce 2012, kde Itálie prohrála 0:4 se Španělskem.

Fotbalisté Portugalska si poradili 2:1 s Belgií, která speciálními tričky při předzápasové rozcvičce uctila památku 35 obětí týden starých teroristických útoků v Bruselu. Utkání se původně mělo hrát v belgické metropoli, ve stínu útoků ale bylo nejprve zrušeno a následně přesunuto do Leirie.

Pireus: Řecko - Island 2:3 (2:1)
Branky: 19. z pen. a 31. Fortunis - 34. Traustason, 70. Ignason, 82. Sigthórsson.
Gibraltar: Gibraltar - Lotyšsko 0:5 (0:0)
Branky: 46. a 84. Ikaunieks, 53. Dubra, 57. Šabala, 82. Višnakovs.
Oslo: Norsko - Finsko 2:0 (0:0)
Branky: 57. Berger, 84. Johansen.
Lucemburk: Lucembursko - Albánie 0:2 (0:1)
Branka: 63. Sadiku, 75. Cikalleshi. ČK: 45. Joubert (Luc.).
Vídeň: Rakousko - Turecko 1:2 (1:1)
Branky: 22. Junuzovic - 43. Calhanoglu, 57. Turan.
Curych: Švýcarsko - Bosna a Hercegovina 0:2 (0:1)