Ivan Hašek: Bál jsem se, aby mi slavící hráči nespadli z autobusu

Fotbalový trenér Ivan Hašek splnil předsezónní cíle majitelů arabského klubu Al-Ahlí, když vyhrál prestižní Prezidentský pohár. V lize dokonce útočí na titul a spolu se svými svěřenci by rád oslavil double, na první místo ztrácí 5 bodů. "Tady párkrát prohrajete, předchozí úspěchy jsou rázem zapomenuty a balíte kufry," uvědomuje si čtyřiačtyřicetiletý trenér.

Ivan Hašek

S klubem Al Ahlí jste vyhrál v arabském světě ceněný fotbalový Prezidentský pohár. Splnil jste tak hlavní cíl trenérské mise?

Ano. Tým jsem přebíral s cílem dostat se právě v Prezidentském poháru co nejdál, protože v lize to vypadalo, že na titul už Al Ahlí nedosáhne. Situace se ale změnila. Do konce ligy je pět kol, máme zápas k dobru a na první příčku ztrácíme 5 bodů. Ještě bojujeme.

Se Spartou jste jako trenér vyhrával ligu, dají se tyto úspěchy nějak srovnat?

Dost těžko, jedná se o zcela odlišné soutěže, v rozdílných podmínkách. Prezidentského poháru si ale velmi vážím. Je to trofej, která tady má obrovský zvuk.

Jak ten pohár vypadá?

Vysoký je asi tři čtvrtě metru, má velké uši. Tvarově připomíná hokejový Stanley cup.

Jaký byl vůbec finálový zápas s Al Waserem?

Zvítězili jsme 2:0, bylo to velmi kvalitní utkání. Čtyřicet tisíc diváků vytvořilo skvělou atmosféru.

Oslavy byly velkolepé?

Úžasné a bez kapky alkoholu, který je tu zakázán. Po předání poháru nás vezli do televizního studia, pak jsme se znovu vraceli na stadión, kde čekali fanoušci. Dálnice, která má šest pruhů, byla ucpaná auty. Byl to krásný blázinec, místní si umějí úspěch užít.

Taky jste slávu vychutnal?

Měl jsem a mám velikou radost, ale hlavně jsem hlídal řidiče autobusu, aby neudělal nějaký prudký pohyb, protože slavící hráči s pohárem seděli na střeše. Bál jsem se, aby mi nespadli dolů. V úterý slavení končí, máme před sebou vidinu double.

Už vám nabídli majitelé klubu prodloužení smlouvy?

Ta mi končí v červnu, novou mi zatím nenabídli. Hovoříme o ní, ale na konkrétní jednání je čas. Tady párkrát prohrajete, předchozí úspěchy jsou rázem zapomenuty a balíte kufry.

Z Česka se někdo ozval v souvislosti s reprezentací?

Zatím ne, ale já nevěřím, že bych byl skutečně mezi kandidáty. Teď dávám vše svému klubu.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.