Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Trefa sezóny v nižších soutěžích. Divizní šikula z Litole udělal z brankáře diváka

1. července 2012 09:29 - Praha

Fotbaloví fanoušci v posledních týdnech zaměřili pozornost hlavně na Euro, v jeho stínu se uzavřelo dění v nižších domácích soutěžích. I v nich se často urodí parády. Možná častěji, než by kdo čekal. Má to jen malý háček. Těžko se k nim člověk dobere. Ale občas přece jen kamera stojí v pravou chvíli na pravém místě.

Podívejte se tedy na gól ze soutěží, které se na obrazovky běžně nedostanou. Berte ho třeba jako trefu sezóny nižších domácích soutěží.

Samozřejmě hned někdo namítne, že viděl ještě hezčí gól či góly. Možná. Ale bohužel jsou jen v paměti přímých aktérů toho či onoho duelu. I na internetu se pár pozoruhodných zásahů objevilo, tahle trefa však má vše, co k jedinečnosti patří. Šikovnosti střelce jistě pomohla i notná dávka štěstí a větrné počasí, které provázelo divizní utkání Přední Kopanina-Litol (1:1).

Hosté z Nymburska na půdě celku z okraje Prahy šli záhy do vedení zásluhou Stanislava Ježka. Pětatřicetiletý matador udělal z gólmana diváka. Někdo možná namítne, že to byla úplně náhodná trefa. Ale pozorný divák si všimne, že střelcův záměr byl jasný: centrovat nebylo na koho, z těžké pozice mířil na bránu. A góly v podání litolského střelce zase až takovou náhodou nejsou, léta je nejlepším kanonýrem svého týmu, který na svém hřišti na okraji Lysé nad Labem odehrál historicky druhý ročník ve čtvrté nejvyšší české soutěži a opět se zachránil.

Zdokumentovaných podobných kousků z divizí, krajů i okresů je k mání i přes technický pokrok poskrovnu, všichni ti jedinci, kteří je vyhotovují a pošlou třeba i na veřejnost, zasluhují obdiv. I fotbalový klub z Přední Kopaniny, na jehož půdě v březnu tohoto roku tahle paráda vznikla. K malé radosti domácích fandů...

vap, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní