Ostatní

29. listopadu 2014 08:57 - Buenos Aires

Tohle derby není pouze o fotbale, nýbrž o životním stylu, o vášni a lásce k jednomu klubu. Je to zkrátka souboj Milionářů proti chudým. Argentinské Superclásico je zřejmě právem označované za nejvypjatější a nejlepší derby na celé planetě - a čtvrteční odveta jihoamerického poháru Copa Sudamericana tomu dává za pravdu. Hráči River Plate hostili na Estadio Monumental rivala Bocu Juniors, první zápas skončil na La Bomboneře bez gólů, a tak se schylovalo k velkému dramatu. Šťastnějším nakonec byli domácí a po výhře 1:0 postoupili do finále, kde narazí na kolumbijské Atlético Nacional.

Před týdnem fanoušci vytvořili na hřišti „chudinské" Bocy modrožluté peklo, tentokrát se stadión zahalil do červenobílých barev River Plate. Choreo, světlice, dělbuchy, ohňostroj, to všechno zkrátka patří k jihoamerickému temperamentu. A pořádně horko bylo i na hřišti.

Už v první minutě neproměnil pokutový kop hostující útočník Emmanuel Gigliotti. Parádně totiž zasáhl gólman River Plate Marcelo Barovero, který se zaskvěl i při dalších pokusech fotbalistů Bocy. Domácí naopak prokázali velkou efektivitu a o výsledku rozhodli už v 16. minutě - Leonardo Pisculichi proměnil hned první střelu Milionářů na branku.

Emoce se neutichly ani v dalších minutách - ještě v první půli rozhodčí neuznali regulérní gól Callerimu, v samém závěru pak hosty vytočila červená karta pro stopera Catu Díaze natolik, že si to po závěrečném hvizdu chtěli vyřídit jak s rozhodčími, tak i se slavícími fotbalisty River Plate. K vážnějšímu konfliktu ale nakonec nedošlo.

Odvetný duel semifinále obdoby Evropské ligy měl šťastnější konec pro River Plate a Milionáři už mohou vyhlížet první finálové klání proti Atléticu Nacional - to se uskuteční v noci na čtvrtek 4. prosince v kolumbijském Medellínu.