Rubriky:

Reprezentace

Sionko: Zápas s Dánskem bych snad mohl stihnout

1. listopadu 2006 08:23

Do plného tréninku se chystá naskočit po svalovém zranění záložník Glasgow Rangers Libor Sionko. Český legionář je mimo hru už více než tři týdny. "Fyzicky jsem na tom vcelku dobře, ale ideální to ještě není," říká Sionko v rozhovoru pro Právo.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Už více než tři týdny nehrajete kvůli svalovému zranění. Jaká je aktuální situace?
V nejbližších dnech se připojím k mužstvu a vrátím se do plné tréninkové zátěže. Zatím jsem se chystal sám.

Takže už se cítíte dobře?
To ano, ale všechno se ukáže až v plné přípravě. Svalové zranění je nepříjemné a nevyzpytatelné. Pochopitelně jsem optimista a věřím, že všechno bude v pořádku.

Kdy odhadujete návrat na trávník?
Tak to si ještě netroufnu říct. Jednak bude záležet na mém zdravotním stavu a také na tom, jak rychle se dostanu do herní pohody. Fyzicky jsem na tom vcelku dobře, ale ideální to ještě není.

Návrat do sestavy asi nebude jednoduchý. Nemáte obavu z vysedávání na lavičce?
Nějaký čas asi na lavičce strávím. Nepředpokládám, že bych se dostal hned do základu. Spíš to bude zpočátku o minutách. Rangers mají široký a kvalitní kádr. Svým způsobem budu začínat od nuly, místo v sestavě si musím vybojovat, ale věřím, že mi trenér dá šanci.

Třeba na vás vysloveně čeká, když se Rangers teď nedaří...
Tak to určitě ne, kádr je opravdu kvalitní. Momentální výkony a výsledky Rangers nejsou žádný zázrak. Určitě ale máme na to, abychom se probojovali na druhou příčku a pustili se do stíhání Celtiku, i když ten už má obrovský náskok. Potřebujeme se chytit. Žádná panika ale v klubu není. Nehrajeme špatně, potřebujeme dávat góly. Zlomit to. Někdy chybí kousíček štěstí.

Gólově byste mohl Rangers pomoci...
Rád bych, i když nejsem žádný kanonýr.

V polovině listopadu hraje národní mužstvo na Letné s Dány. Myslíte, že tento poslední zápas roku stihnete?
Když nebudou problémy, na Dány bych mohl přijet. Samozřejmě bude záležet na mém zdraví a měl bych předtím něco odehrát. Teoreticky se to stihnout dá. Upřímně řečeno o tom teď ale moc nepřemýšlím, především se chci vrátit na trávník a hrát. Když přijde forma, předpokládám, že pozvánku do národního týmu dostanu. I kouč mě jistě bude chtít vidět na vlastní oči.

Sledoval jste kvalifikační dvojzápas se San Marinem a Irskem?
Ten první kluci vyhráli s přehledem. Zápas v Dublinu jsem viděl v televizi. Předpokládal jsem, že bude velice těžký, a remízu považuji za nesmírně cennou. Vstup do kvalifikace jsme podle mne zvládli velice dobře. Máme dobrý základ pro příští rok. Postup se rýsuje velmi pozitivně.

Při zranění jste měl víc času, vídal jste se s Jiřím Jarošíkem z Celtiku?
Právě že vůbec ne...

Dostal jste zákaz vzhledem k nesmiřitelnosti obou glasgowských rivalů?
To ne, ale měl jsem méně volna, než když jsem byl zdravý. Rehabilitace a individuální trénink mi zabraly hodně času. Nic jsem neuspěchával, ale také jsem nemohl nic vynechat. S Jirkou jsme si jen zatelefonovali.

Stále bydlíte v hotelu?
Kdepak! Už máme svůj domek. Zatím je zařízený tak z devadesáti procent. Ještě kupujeme nějaký nábytek a čekáme na přivezení dalších věcí. Do Vánoc bychom měli mít náš nový domov už krásně zabydlený. Žít s rodinou ve svém je fajn. I tyhle nefotbalové starosti mi pomáhaly, když jsem rehabilitoval a pak trénoval sám.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit