Trenérovi Novary návrat na lavičku po vyléčení rakoviny nevyšel

ŘÍM

Novému trenérovi fotbalistů Novary Emilanu Mondonikovi se návrat po pauze zaviněné bojem s rakovinou nevydařil. Poslední celek italské ligy Novara při jeho premiéře na lavičce v dnešním utkání 21. kola prohrál na domácím hřišti 1:2 s Chievem.

V prvním poločase se prosadil pouze kapitán Sergio Pellissier, který zaznamenal 100. branku v dresu Chieva. Druhý gól hostů přidal až v 78. minutě Cyril Théréau. Vzápětí sice snížil Giuseppe Mascara, víc už se ale Novaře nepovedlo. Český záložník Kamil Vacek z Chieva zůstal pouze na lavičce.

Čtyřiašedesátiletý Mondonico se před rokem kvůli rakovině podrobil operaci. Nemoc se však vrátila a bývalý kouč Turína, Neapole, Fiorentiny kvůli léčbě loni v červnu odešel z druholigového Albinoleffe.

Koncem listopadu Mondonico oznámil, že rakovinu překonal a v pondělí u poslední Novary nahradil odvolaného Attilia Tessera. Do Serie A se vrátil poprvé od roku 2004, kdy skončil ve Fiorentině.