Slavia v Boleslavi zachránila alespoň bod

MLADÁ BOLESLAV

Úvodní zápas pátého kola první fotbalové Gambrinus ligy hostil nováček ligy Mladá Boleslav. S odhodláním zvítězit přijela Slavia Praha. Špatné výkony především v prvním poločase, který Slavia prohrála 0:1, však zapříčinily, že sešívaní měli co dělat, aby si z Boleslavi odvezli alespoň bod.

DEFAULT TITLE

"Předvedli jsem hanebný poločas," hodnotil výkon svého mužstva trenér Slavie Josef Csaplár s tím, že většina šancí, které Boleslav měla přišla po nepřesnostech slávistických hráčů. "Třeba úvodní šance druhého poločasu po nepochopitelné chybě Martina Latky," dodal. Kouče domácích fotbalistů Luďka Zajíce neproměněné šance mrzely. "Tím jsme dost ztratili a kvůli tomu být spokojení nemůžeme," cituje Zajíce ČTK.

Trápení sešívaných dokládá i fakt, že si na bránu domácích fotbalistů vystřelili až po 25 minutách hry. To už ale Boleslav mohla vést. Nejprve v 17. minutě dostal Volešák chytrou přihrávku od Matějovského. V osobním souboji však Volešák slávistického gólmana nepokořil. Velkou šanci neproměnil v 19. minutě Bednář, kterého našla Palárova přihrávka. Hostům v úvodu utkání nepomohla ani posila z Dynama Moskva Zbončák.

Trápení Slavie korunoval ve 41. minutě Bednář, který pronikl do obrany hostů a střelou křížem poslal míč za záda Černého. Velký kus práce při této akci odvedl dvacetiletý Jarolím, který si připsal přihrávku. Slavia ukázala tesáky až v poslední minutě, kdy mohl vyrovnat Latka. Adauto z trestného kopu mířil na Latku, který hlavičkou míč usměrnil na břevno. Miller situaci jistil vypíchnutím.

Jestliže v závěru první půle se mohlo zdát, že Slavie ožívá a začíná hrát fotbal, v úvodu druhé půle o tom nemohla být řeč. Po hrubé chybě Latky se totiž k míči dostal opět Bednář, kterého zastavil až Černý vyražením. Po několika minutách hry Slavie přesto začala zvedat hlavu a Boleslavi už nedávala tolik prostoru.

Cestu domů s jedním bodem zajistil Slavii v 67. minutě Piták. Boleslavský Wozniak se při rozehrávce trochu zamotal a ztratil míč. Toho využil právě Piták a přízemní dělovkou se postaral o remízu 1:1. V závěru utkání si mohl reputaci napravit Zbončák, avšak jeho střela již Millera nepřekvapila.

FK Mladá Boleslav - Slavia Praha 1:1 (1:0)
Branky: 41. Bednář - 67. Piták. Rozhodčí: Čuřín - Vodička, Chytil. ŽK: Adauto, Rychlík (oba Slavia). Diváci: 5133.
Boleslav: Miller - Krátký, Švejdík, Wozniak, Palát - Jarolím (90. Cigánek), Matějovský (56. Pecka), Volešák, Gába, Čupr - Bednář (82. Rojka). Trenéři: Bokša a Zajíc.
Slavia: Černý - Došek (57. Holeňák), Latka, Bejbl, Rychlík - Piták, Švec, Gedeon, Zbončák (90. Sedláček) - Fořt (46. Vlček), Adauto. Trenér: Csaplár.