Kanonýři z Teplic baví ligu, Liberec pronásleduje Plzeň se Spartou

Třemi duely pokračovalo 6. kolo fotbalové Gambrinus ligy. Teplice porazily Jihlavu 4:2 a v soutěži už daly nejvíc branek, osmnáct. Večer patřil oběma zástupcům v Evropské lize. Liberec porazil vršovické klokany 1:0 a je jen bod za Plzní a Spartou. Jablonec musel svést bitvu v Olomouci, měl spoustu šancí a nakonec se dočkal zasloužené výhry 1:0.

Teplický Aidin Mahmutovič, střelec druhé a třetí branky proti Jihlavě.

Dokážou Severočeši navázat na minulé kolo? To byl otazník, který provázel jejich zápas s Vysočinou. Vždyť Teplice zaznamenaly na Slavii nejvyšší ligovou výhru v historii (7:0).

Úvod byl pěkně divoký, Jihlava se brzy ujala vedení. Jenže pak dvakrát zaúřadoval kanonýr Mahmutovič, přidal se i Jablonský, takže Tepličtí ještě do přestávky potvrdili svou nebývalou produktivitu. Po přestávce se kanonáda zastavila na skóre 4:2.

Týmu kouče Ščasného se začátek ligy náramně povedl, na podzim nastřílel už 18 branek - nejvíce z celé ligy! Jihlava v dosavadních vzájemných zápasech získala jediný bod, společně s Bohemians 1905 v lize venku ještě nebodovala.

Liberec si vystačí s jedním gólem

Slovan povzbudila čtvrteční výhra na hřišti Udine 3:1. Liberec vyhrál poslední ligové zápasy s Jihlavou a Brnem shodně 1:0, jediný gól vždy zaznamenal záložník Rybalka. A jeden gól jim na tři body stačil i do třetice, jen tentokrát se o vítěznou trefu postaral Šural. Liberec tak dál ztrácí jen jediný bod na vedoucí tandem Plzeň a Spartu.

Klokani v Liberci nikdy nevyhráli a získali tam jen dva body, navíc teď už prohráli 15 venkovních zápasů v lize za sebou. Ndiaye hostuje v Bohemians z Liberce, přesto mu Severočeši dovolili nastoupit. Zahrál si však jen první poločas a neprosadil se.

Kysela hrdinou Jablonce

Jablonec ve čtvrtek nešťastně podlehl Betisu Sevilla 1:2 a před cestou k odvetě zabodoval na Hané. Olomouc teď čeká na výhru nad Jabloncem už šest zápasů, Sigma naposledy uspěla v červenci roku 2010.

Jablonec v posledních dvou zápasech nastřílel devět branek, v minulém kole však také pětkrát inkasoval od Znojma. Na Hané podobně jako proti Betisu zahazoval jednu šanci za druhou, až v 81. minutě korunoval jeho převahu stoper Kysela.

Teplice - Jihlava 4:2on-line
Branky: 10. a 20. Mahmutovič, 29. Jablonský, 78. Litsingi - 15. Kosak, 85. Teplý
Liberec - Bohemians 1905 1:0on-line
Branka: 41. Šural
Olomouc - Jablonec 0:1on-line
Branka: 81. Kysela