Slováci podlehli na Německém poháru Švýcarům

HANNOVER

Slovenští hokejisté vstoupili ve čtvrtek do Německého poháru v Hannoveru porážkou. V poměru 2:4 jim ji připravili Švýcaři, kteří již v úterý podlehli po samostatných nájezdech Kanaďanům a po dvou zápasech tak mají vyrovnanou bilanci.

Na zápas Slováků se Švýcary se přišlo podívat jen 150 fanoušků, ale hned v první třetině viděli tři góly. Skóre otevřel útočník Dynama Moskva Luboš Bartečko, ale vzápětí během necelých dvou minut stihli Švýcaři výsledek otočit.

Pro Slováky, čtvrté z květnového mistrovství světa v Praze, vykřesal ještě naději před koncem druhé části další legionář z Ruska Roman Kukumberg. Útočník Nižněkamsku využil přesilovou hru a snížil na 2:3, Švýcaři však v závěru rovněž v početní výhodě ještě přidali čtvrtý gól.

Američané nestačili na Kanadu

Hokejisté Kanady vyhráli na Německém poháru i svůj druhý zápas a sahají po třetím vítězství v turnaji po letech 2000 a 2002.

Kanaďané v zámořském derby porazili Spojené státy 5:3. Tým složený vesměs z profesionálů z německé bundesligy dal čtyři góly hned v první třetině, z toho dva Scott King z Krefeldu.

NĚMECKÝ POHÁR
Švýcarsko - Slovensko 4:2
Třetiny: 2:1, 1:1, 1:0. Branky: 4. Jeannin, 6. Vauclair, 26. Streit, 54. Lemm - 3. Bartečko, 38. Kukumberg.
Kanada - USA 5:3
Třetiny: 4:1, 1:2, 0:0. Branky: 17. a 20. King, 9. Trepanier, 13. Tapper, 30. R. Robitaille - 14. a 35. Healey, 40. Hauer.