Rubriky:

Kontinentální liga

Kam poroste KHL? Dva kluby čekají v Evropě a další na Dálném východě

23. prosince 2012 16:25 - Moskva

O jeden či dva další zahraniční kluby se už v příští sezóně může rozšířit Kontinentální hokejová liga (KHL), oznámil v neděli její prezident Alexandr Medveděv. Podle plánu prý postupují přípravné práce v Záhřebu a Miláně, kde mají dobrou šanci na vstup do ligy už v sezoně 2013/14, uvedl šéf KHL na webových stránkách kazašského klubu Barys. A další zájemci se prý již ozývají z Dálného východu.

 

Kateřina Šulová, ČTK

S výkony tří nováčků nynější sezóny - pražského Lva, bratislavského Slovanu a ukrajinského Donbassu - je Medveděv spokojen. "V konkurenci obstáli, vždyť Lev nedávno rozdrtil Salavat Julajev z Ufy 6:1. Mají kvalitní hráče a vyprodávají stadióny. V Bratislavě je na každý zápas plno, v Praze zaznamenali rekord návštěvnosti. A na play-off přijde ještě víc lidí," předpověděl Medveděv.

Stále širší mezinárodní rozměr ligy podle ruského činovníka přitahuje fanoušky, protože divák fandí nejen svému klubu, ale i své zemi. V KHL nyní hrají celky z Ruska, Kazachstánu, Běloruska, Lotyšska, Ukrajiny, Česka a Slovenska.

"NHL je sobecká"

Šance na záchranu letošního ročníku kanadsko-americké NHL Medveděv nevidí, vedení zámořské ligy dokonce obvinil ze sobectví. "Na prvním místě jsou u nich peníze, místo aby přemýšleli o hře. V konečném důsledku ale právě na tom prodělávají," konstatoval šéf ligy, kterou podle západních médií spolufinancuje státem podporovaný ruský plynárenský gigant Gazprom.

Podle dřívějších informací ruského tisku jsou hlavními zahraničními kandidáty na vstup do KHL záhřebský tým Medveščak a milánský Rossoblu. Na seznamu čekatelů jsou prý i čínské, japonské a jihokorejské kluby.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..