Magnitogorsk - Slovan 4:2Za Slovan v KHL stříleli jen Češi, zvítězil ale Magnitogorsk

Moskva

Hokejisté Slovanu Bratislava neudrželi v zápase Kontinentální ligy vedení v Magnitogorsku a prohráli 2:4. Oba góly hostů vstřelili v první třetině čeští útočníci, během 80 sekund otočili skóre na 2:1 Václav Nedorost a Tomáš Kubalík. V dresu vítězů si jejich krajan Jan Kovář připsal dvě asistence.

Hokejista Václav Nedorost během tréninku české hokejové reprezentace.

Domácímu Metallurgu, který bojuje o prvenství v Charlamovově divizi, pomohly k výhře přesilové hry. Na vyrovnávací gól přihrál Kovář v 32. minutě Sjominovi, v 56. minutě využil Mozjakin početní převahu pět na tři. Jedním z vyloučených hráčů Slovanu byl v té době právě Kubalík. V pokračující přesilovce pak ještě Kovář nahrál na poslední branku zápasu Osalovi.

Kazaň zvítězila 4:3 po nájezdech ve Vladivostoku, na dva góly hostů přihrál český útočník Jiří Sekáč. Teprve podruhé v sezóně nebodoval jasný lídr ligy CSKA Moskva, který prohrál 0:4 v Astaně.