Eliáš zavelel k obratu a rozhodl v prodloužení, Vrbata opět bodoval

NEW YORK

Hokejisté New Jersey ve středečním duelu s Bostonem nejprve smazali tříbranové vedení Bruins, aby v prodloužení definitivně dokonali obrat. Rozhodující trefu Ďáblů vsítil Patrik Eliáš. Vítěznou branku Phoenixu dal v utkání proti Los Angeles Radim Vrbata a navrch přidal jednu asistenci. Obránce Jan Hejda se podílel na výhře Columbusu jednou přihrávkou. V NHL se nedařilo Tomáši Vokounovi z Floridy, který z pěti střel inkasoval dvě branky.

Děsivou první třetinu zažili fanoušci v Prudential Center, kde jejich Ďáblové prohrávali do 27. minuty 0:3. Poté zavelel k obratu český forvard Patrik Eliáš a ten také dokonal čtyři minuty po prodloužení. "První třetina byla drsná, ale nezpanikařili jsme a včas jsme se probrali," řekl po utkání zámořským novinářům střelec vyrovnávací branky Zach Parise.

Dalším úspěšným Čechem byl v utkání domácího Phoenixu s Los Angeles Radim Vrbata, který v první třetině zvyšoval v 15. minutě již na 2:0 pro Kojoty. Snížení Cammaleriho Králům nepomohlo a 43 sekund před koncem zápasu pečetil do prázdné branky Doan.

Obránce Jan Hejda z Columbusu přispěl asistencí na Žerděvův gól z 55. minuty, čímž se domácí ujali nad Coloradem vedení. O necelou minutu později sice vyrovnal Scott Hannan, ale Blue Jackets odpověděli za třicet sekund vítěznou brankou Fritsche. Za poražené si připsal jednu přihrávku Milan Hejduk. "Vyvinuli jsme na ně velký tlak, puk ležel přede mnou, já si ho dal na bekhend a pak už na mne zívala prázdná brána," popsal svůj gól na 5:4 Fritsche.

Nelichotivou sérii sedmi porážek v řadě přerušil finalista loňského Stanley Cupu z Ottawy, kteří zavítali na led Panterů z Floridy. Na utkání jistě nebude vzpomínat s radostí brankář Panters Tomáš Vokoun, který pustil za svá záda tři branky z pěti střel. Hvězdou zápasu byl vyhlášen Jason Spezza, který si připsal jeden gól a asistenci.

Martin Havlát sice jednou překonal gólmana Vancouveru Roberto Luonga, ale na výhru Chicaga to nestačilo. O dvou bodech pro Canucks rozhodl ve 44. minutě Morrison. U Havlátovy branky asistoval Robert Lang. Vítězná domácí série Blackhawks tak po pěti zápasech skončila. "Hráli jsme jen půl zápasu," litoval Lapointe, střelec první branky Jestřábů. "Ve druhé a třetí části jsme měli hrát lépe," dodal kouč poraženého celku Denis Savard.

New Jersey - Boston 4:3 PP. (0:3, 2:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 27. a 64. Eliáš, 36. a 55. Parise (na první Eliáš) - 7. Chára, 12. Murray, 17. Wideman. Zásahy brankářů: Brodeur 26/3 - Thomas 31/3, Rask 3/1. Diváci: 14 012.
Atlanta - NY Islanders 4:3 po SN. (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 28. Marián Hossa, 32. Kovalčuk, 36. Dupuis, rozhodující nájezd Vjačeslav Kozlov - 11. Comrie, 40. Sillinger, 48. Hunter. Zásahy brankářů: Lehtonen 33/3 - DiPietro 24/3. Diváci: 14 018.
Columbus - Colorado 5:4 (1:0, 0:3, 4:1)
Branky: 7. a 48. Nash, 50. Lindström, 55. Žerděv (Hejda), 56. Fritsche - 23. Wolski (Hejduk), 38. Stastny, 39. Finger, 56. Hannan. Leclaire 25/3, Norrena 11/3 - Budaj 31/5. Diváci: 12 851.
Florida - Ottawa 4:5 (2:2, 0:1, 2:2)
Branky: 11. a 60. O. Jokinen, 17. Montador, 51. Booth (Kreps) - 7. a 55. Robitaille, 8. Fisher, 28. Foligno, 48. Spezza. Zásahy brankářů: Vokoun 5/2, Anderson 27/3 - Emery 25/4. Diváci: 11 289.
Chicago - Vancouver 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Branky: 15. Lapointe, 30. Havlát (Lang) - 8. Öhlund, 20. Ritchie, 44. Morrison. Zásahy brankářů: Khabibulin 21/3 - Luongo 27/2. Diváci: 12 444.
Dallas - San Jose 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 24. Daley, 47. Modano - 19. Cheechoo, 27. Marleau, 52. J. Thornton (M. Michálek). Zásahy brankářů: Turco 28/3 - Nabokov 19/2. Diváci: 17 318.
Edmonton - Pittsburgh 2:4 (1:0, 1:0, 0:4)
Branky: 6. Nilsson, 38. Horcoff (Hemský) - 47. Talbot, 47. Letang, 51. Armstrong, 54. Ryan Whitney. Zásahy brankářů: Roloson 31/4 - Fleury 19/2. Diváci: 16 839.
Phoenix - Los Angeles 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 12. Reinprecht, 15. Vrbata, 32. Mueller, 60. Doan (Vrbata) - 18. Cammalleri. Zásahy brankářů: Bryzgalov 29/1 - Aubin 39/3. Diváci: 11 401.
Minnesota - Philadelphia 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 21. Demitra - 5. Upshall, 10. Carter, 45. Coburn. Zásahy brankářů: Backstrom 25/3 - Niittymaki 29/1. Diváci: 18 568.
Anaheim - Buffalo 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 16. McDonald, 33. Schneider, 39. Bertuzzi, 52. Perry - 5. Hecht. Zásahy brankářů: Giguere 23/1 - Miller 33/4. Diváci: 17 174.