Eliáš rozhodl o výhře Ďáblů, Hemský bodoval posedmé v řadě

NEW YORK

Český hokejista Patrik Eliáš byl ústřední postavou zápasu mezi jeho New Jersey a Tampou Bay. Jednatřicetiletý útočník nejprve v první třetině připravil úvodní gól utkání pro Pariseho, na ten ale ještě Blesky dokázaly odpovědět a rozhodovat muselo až prodloužení. V něm opět zaúřadoval třebíčský rodák, když tvrdou ranou zajistil Ďáblům bod navíc. Eliáš tak byl po zásluze vyhlášen první hvězdou utkání, New Jersey se navíc vrátilo do čela Východní konference.

Pro Eliáše to byl v letošní sezóně již osmý vítězný gól, domácí ale svými zákroky dlouho deptal brankář Karri Rämö, který pochytal jednatřicet střel. Sám český útočník vyslal za zápas dokonce devět střel, úspěšná byla až ta úplně poslední.

Dalším dvěma český hráčům se podařilo bodovat v utkání mezi Columbusem a Edmontonem. Olejáři ještě v poslední minutě základní hrací doby vedli, pod Pisaniho úvodní gól se podepsal Aleš Hemský. Pro Hemského to tak byl již sedmý zápas v řadě, ve kterém se mu podařilo bodovat. Domácí ale v závěru stupňovali svůj tlak a pouhou vteřinu před koncem vyrovnal po přihrávce Davida Výborného Fritsche.

Dva body ale nakonec i přesto bral Edmonton, v prodloužení rozhodl Cogliano. Olejáři už v letošním ročníku zámořské ligy absolvovali neuvěřitelných 21 prodlouženích. Přesto ale svěřenci trenéra Craiga McTavishe příliš jásat nemůžou. V Západní konferenci jim patří až třináctá pozice, na postupující osmičku ztrácí devět bodů.

Atlanta ukončila osmizápasovou sérii proher

Jediným z pěti pátečních zápasů, který nešel do prodloužení, byl souboj Chicaga se San Jose. Žraloci vyhráli 3:2, když vítězný gól vsítil v 35. minutě Marleau. Na utkání doarzilo 21 098 diváků, což je největší návštěva sezóny v Chicagu. Samotnému zápasu předcházel ceremoniál s Bobby Hullem a Stanem Mikitou.

Divoký závěr viděli diváci v Atlantě, kam zavítala Minnesota. Ještě šest minut před koncem vedli hosté 1:0, oba týmy ale poté přidali po jedné brance, v poslední minutě pak srovnal na 2:2 Ilja Kovalčuk. V nájezdech pak dokonal obrat Christensen, který si připsal rozhodující gól. Trashers tak ukončili osmizápasovou sérii bez vítězství.

New Jersey - Tampa Bay 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 13. Parise (Eliáš), 65. Eliáš - 38. Oullet. Zásahy brankářů: Brodeur 22/21 - Rämö 33/31.  Diváci: 15 670.
Columbus - Edmonton 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 60. Fritsche (Výborný) - 32. Pisani (Hemský), 62. Cogliano. Zásahy brankářů: Leclaire 17/15 - Garon 31/30.  Diváci: 14 933.
Atlanta - Minnesota 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky: 55. C. Armstrong, 60. Kovalčuk, rozhodující nájezd Christensen - 11. Rolston, 58. Burns. Zásahy brankářů: Hedberg 39/37 - Bäckström 26/24.  Diváci: 18 709.
Chicago - San Jose 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Branky: 4. Seabrook, 19. Toews - 4. Cheechoo, 13. McLaren, 35. Marleau. Zásahy brankářů: Lalime 23/20 - Nabokov 19/17.  Diváci: 21 908.
Calgary - Nashville 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 32. Conroy - 49. Nichol, 63. Dumont. Zásahy brankářů: Kiprusoff 36/34 - Ellis 30/29.  Diváci: 19 289.