Rubriky:

NHL

Hokejistu Rypiena nezabily drogy, za jeho smrt prý mohou deprese

17. srpna 2011 15:11 - WINNIPEG

Sedmadvacetiletý hokejista Winnipegu Rick Rypien, který byl v pondělí ve svém domě v Albertě nalezen mrtvý, trpěl pravděpodobně depresemi. Alespoň podle Craiga Heisingera, manažera Jets, za něž měl Rypien od příští sezony NHL hrát.

 

Andy Clark, Reuters

"Nebyly v tom drogy nebo alkohol. Důvodem (Rypienovy smrti) je deprese a taková je pravda," uvedl na tiskové konferenci Heisinger. Ve spolupráci s Rypienovou rodinou by chtěl zjistit, zda si bývalý hráč Vancouveru vzal život úmyslně. Policie žádné podezřelé okolnosti neobjevila a již vyloučila cizí zavinění hokejistovy smrti.

Rypien hrál v NHL od sezony 2005/2006, kdy poprvé nastoupil za Vancouver. Naposledy se v dresu Canucks objevil loni v listopadu, poté si vzal z nespecifikovaných osobních důvodů volno a na led se vrátil ve farmářském týmu Canucks Manitoba Moose v AHL. Podle spekulací médií byly důvodem jeho pauzy psychické problémy.

V polovině října obdržel šestizápasový trest za bitku s fanouškem, ale po podpisu ročního kontraktu s Jets na 700 tisíc dolarů se zdálo, že se věci obracejí k lepšímu. "Měl z toho radost. I proto je jeho smrt šokem. Démoni, kteří ho pronásledovaly, byli silnější, než vůbec někdo tušil," připustil bývalý Rypienův spoluhráč Mike Keane.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..