Rangers prohráli v zahajovacím utkání NHL ve Stockholmu s LA

STOCKHOLM/HELSINKY

Hokejisté New York Rangers prohráli své zahajovací utkání NHL ve Stockholmu 2:3 v prodloužení s Los Angeles. Rangers, kteří se v přípravě představili minulý týden na ledě pražské Sparty, neudrželi ve třetí třetině vedení.

Hokejisté New Yorku Rangers zahajovací zápas NHL prohráli.

Jezdcům dal naději na vítězství v 51. minutě slovenský kanonýr Marián Gáborík, z příznivého stavu 2:1 se však newyorský tým radoval jen pět minut. V čase 55:01 vyrovnala posila z Philadelphie Mike Richards a tentýž hráč asistoval u vítězné trefy Jacka Johnsona 52 sekund před koncem prodloužení.

Hokejisté Los Angeles se nyní přesunou do Berlína k utkání s Buffalem, jež v dnešním druhém evropském duelu NHL porazilo v Helsinkách 4:1 Anaheim. Ducks přeletí do Stockholmu na zápas s Rangers.

Sabres vyhráli i díky dvěma přesilovkovým gólům rakouského útočníka českého původu Thomase Vanka, jenž hned v úvodu sezony potvrdil, proč byl v minulých pěti ročnících nejlepším střelcem Buffala.

Stockholm: Los Angeles - New York Rangers 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 11. Kopitar, 56. M. Richards, 65. Johnson - 16. Callahan, 51. Gáborík. Střely na branku: 30:26. Diváci: 13.800.
Helsinky: Buffalo - Anaheim 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky: 5. a 32. Vanek, 9. Leino, 26. Pominville - 25. Guenin. Střely na branku: 25:30. Diváci: 13.349.