Rubriky:

Reprezentace

Živě

Hokejová dvacítka se sešla v Letňanech k závěrečnému soustředění

7. prosince 2008 22:23 - PRAHA

Čeští reprezentační hokejisté do 20 let zahájili v neděli večer v Praze-Letňanech závěrečné soustředění před cestou do Kanady, kde je na přelomu roku čeká světový šampionát. Trenér Marek Sýkora se svým asistentem Zdeňkem Motákem neměli kvůli pokračující O2 extralize k dispozici kompletní sestavu hráčů z domácích soutěží, z nominace navíc vypadl obránce Michal Kempný.

Český tým již dnes trénoval. Na ledě však chyběli brankáři Dominik Furch z pražské Slavie a Jakub Sedláček ze Zlína, třinecký zadák Jakub Kania a vítkovičtí forvardi Petr Strapáč a Ondřej Roman. "Všichni dorazí buď ještě večer nebo hned ráno," ujistil generální manažer Petr Míšek.

V Letňanech se ale neobjevil ani Kempný z brněnské Komety, který se trenérům omluvil kvůli zranění. "Z nominace definitivně vypadl. Je to jednoduché; o nominaci nemůže bojovat hráč, který není zdravotně v pořádku. Potřebujeme hráče, kteří jsou naprosto fit," řekl ČTK kouč Marek Sýkora.

Až do středy čeká hráče dvoufázový trénink. "Ve středu je pak na programu tréninkový zápas s juniorkou Slavie," přiblížil Sýkora. Své svěřence bude připravovat hlavně na poslední fázi přípravy v zámoří. "Bude to taková průprava na situace, které pak budeme narychlo trénovat od 16. do 23. prosince v Bramptonu," vysvětlil Sýkora.

Pražský kemp zakončí mužstvo ve čtvrtek dopoledne. "To nás čeká trénink a následně rozchod. Poté oznámíme užší nominaci a v neděli se pak potkáme s třináctkou nominovaných hráčů ve Slaném. V pondělí ráno pak následuje odlet do Kanady," nastínil Sýkora.

Konečná nominace české juniorské reprezentace včetně hráčů ze zámoří bude oznámena 23. prosince po přípravném duelu se Švédy. Úvodní utkání na MSJ čeká Česko o tři dny později, kdy se utká s obhájci titulu z Kanady.

Širší nominace:
Brankáři: Tomáš Vošvrda (Vítkovice), Dominik Furch (Slavia Praha), Jakub Sedláček (Zlín),
obránci: Radko Gudas, Robin Malý (oba Beroun), Jiří Jebavý (Slavia Praha), Tomáš Voráček (Vítkovice), Martin Havran (Třebíč), Martin Mazanec (Chomutov), Matěj Stříteský (Most), Jakub Kania (Třinec), Jan Piskáček (Cape Breton/QMJHL), David Štich (Saint John/QMJHL), Martin Parýzek (Ottawa/OHL), Milan Dóczy (Owen Sound/OHL), Michal Jordán (Plymouth/OHL), Vladimír Roth (London/OHL), Tomáš Kundrátek (Medicine Hat/WHL),
útočníci: Roman Szturc, Petr Strapáč, Ondřej Šedivý, Ondřej Roman, Jan Káňa (všichni Vítkovice), Vladimír Růžička (Slavia Praha), Tomáš Kubalík (Plzeň), Roman Vlach (Zlín), Jan Eberle (Beroun), Robert Říčka (Havířov), Lukáš Radil (Pardubice), Robin Hanzl (Ústí n.L.), Adam Kotrba (Ml. Boleslav), Štěpán Novotný (Kelowna/WHL), Zdeněk Okál (Medicine Hat/WHL), Tomáš Vincour (Edmonton/WHL), Tomáš Karpov (Moose Jaw/WHL), Radim Valchař (Portland/WHL), Rudolf Červený (Regina/WHL), Andrej Nestrašil (Victoriaville/QMJHL), Roman Maliník (Baie-Comeau/QMJHL), Tomáš Knotek (Halifax/QMJHL).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace