Rubriky:

Motorsport

Enge po zranění vyhrál kvalifikaci své třídy v Salt Lake City

19. května 2007 10:29 - SALT LAKE CITY

Automobilový závodník Tomáš Enge se uvedl po vážném zranění ruky vítězstvím v kvalifikaci ve své třídě na pátý závod seriálu American Le Mans. Na dráze v Salt Lake City v pátek dosáhl v kategorii GT2 nejrychlejšího času a z pole position tak vyrazí do nedělního závodu, který pro něj bude prvním po sedmi týdnech.

Enge havaroval 31. března v St. Petersburgu na Floridě, rozdrtil si loket, který jej stále limituje, zlomil dvě žebra, propíchnul plíci a narazil kotník. Nečekaně brzy se však znovu posadil za volant a již v tréninku v Utahu se blýskl nejrychlejším časem. Výkon v kvalifikaci 2:43,226 minuty zároveň znamenal traťový rekord třídy GT2.

"Nemůžu uvěřit, že jsem zajel takový čas," řekl pro webovou stránku agentury BPA Enge, jehož operovaná levá ruka je stále slabá. "Nemůžu s ní správně pracovat nebo používat ji tak, jako normálně. Pokud dojde k přetáčivosti, je to dost obtížné. V nedělním závodě z toho mám trochu obavy. Ale vím, že pokud chceme vyhrát, nesmím udělat žádnou chybu," dodal.

Liberecký rodák bude nedělní závod rozjíždět, krátce před polovinou předá vůz Ferrari F430 kolegovi z týmu Petersen Motorsports White Lightning Darrenu Turnerovi.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motorsport