Rubriky:

Motocykly

Motokrosař Podmol vybojoval v Basileji bronz

12. dubna 2015 15:59 - Basilej

Nejlepší český freestylový motokrosař Libor Podmol se v Basileji dostal podruhé v sezoně mistrovství světa na stupně vítězů. V sedmém závodu vybojoval i přes zdravotní potíže bronz. V pořadí seriálu je šampión z roku 2010 po sedmi dílech na čtvrté pozici, vede Španěl Maikel Melero.

 

David Blažek

Podmol si před dvojzávodem v Basileji narazil při tréninku koleno, navíc v pátek už v St. Jakobshalle ve finále přetočil trik zvaný Surfer Flip a po špatném dopadu se přidal bolavý kotník a naražený zadek. Předvedl však bezchybnou jízdu, do níž znovu zařadil i nejtechničtější trik Volt, což mu vyneslo bronzovou příčku.

"Byl jsem moc rád, že jsem zpátky na bedně. Ustál jsem i můj trik Body Varial. Byl to pro mne těžký víkend," uvedl Podmol v tiskové zprávě. V Basileji se podělili o vítězství Melero a Francouz David Rinaldo.

Seriál MS bude pokračovat v sobotu 25. dubna v Mnichově. Melero vede se 128 body, Rinaldo má 114, třetí Australan Rob Adelberg 106 a čtvrtý Podmol 92.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.