Rubriky:

Rallye

Grönholm porazil v úvodní erzetě Irské rallye Loeba

15. listopadu 2007 21:55 - BELFAST

Vedoucí muž mistrovství světa Marcus Grönholm zahájil Irskou rallye lépe než jeho francouzský rival Sébastien Loeb. Finský pilot za volantem fordu vyhrál ve čtvrtek večer v Belfastu diváckou supererzetu, trojnásobný šampión Loeb byl se svým citroënem na úseku dlouhém 1820 metrů o devět setin sekundy pomalejší. Oba adepty na titul od sebe dělí v pořadí MS jen čtyři body.

Irská rallye je předposledním podnikem sezóny a v programu mistrovství světa se objevila poprvé. S neznámou tratí se v divácky atraktivním duelu lépe vypořádal Grönholm, ve třetím nejlepším čase zvládl supererzetu kolem budovy Parlamentu v Belfastu překvapivě britský soukromý jezdec Chris Meeke se subaru.

Štěpánu Vojtěchovi s mitsubishi patří 37. místo se ztrátou 12 sekund na Grönholma. Druhý český jezdec Martin Prokop vůbec neodstartoval, protože neprošel technickou přejímkou.

V pátek bude Irská rallye pokračovat devíti rychlostními zkouškami, vítěz bude znám v neděli odpoledne.

Výsledky Irské rallye po 1. erzetě:
1. Grönholm (Fin./Ford) 1:30,8, 2. Loeb (Fr./Citroën) -0,9, 3. Meeke (Brit./Subaru) -1,0, 4. Atkinson (Austr./Subaru) -1,2, 5. P. Solberg (Nor./Subaru) -1,4, 6. Hirvonen (Fin./Ford) a Latvala (Fin./Ford) oba -1,7, ...37. Vojtěch (ČR/Mitsubishi) -12,1.

ČTK

Časová osa: Rallye