Rubriky:

Rallye

Portugalské rallye zatím kralují citroëny, Loeb je až třetí

28. května 2010 13:40 - FARO

Portugalské rallye zatím vládnou citroëny, ale hlavní favorit Sébastien Loeb je přitom až třetí. Po úvodní páteční etapě vede šestý díl mistrovství světa další Francouz Sébastien Ogier, který má po sedmi rychlostních zkouškách náskok téměř 27 sekund před Španělem Danim Sordem. Loeb ztrácí dalších 18 vteřin.

 

ČTK/AP

"Byl to dobrý den, auto je perfektní," citoval vedoucího Ogiera web vysledky-rally.cz. Za trojicí jezdců Citroënu následuje na čtvrté pozici Fin Mikko Hirvonen s fordem.

Šestinásobný mistr světa a lídr seriálu Loeb, jenž v Portugalsku triumfoval v obou předchozích ročnících, kdy byla soutěž součástí světového šampionátu, se na třetí místo posunul až v závěrečné rychlostní zkoušce. Předstihl v ní Hirvonena i Nora Pettera Solberga, který měl defekt.

"Na druhé a třetí erzetě to klouzalo," uvedl Loeb. "Snažil jsem se jet co nejlépe, jako obvykle. Ale netlačil jsem tak moc," uznal v cíli etapy.

Portugalská rallye, šestý díl mistrovství světa - po 1. etapě
1. Ogier, Ingrassia (Fr./Citroën C4) 1:20:34,4, 2. Sordo, Martí (Šp./Citroën C4) -26,6, 3. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën C4) -44,8, 4. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Ford Focus) -46,9, 5. P. Solberg, Mills (Nor., Brit./Citroën C4) -49,9, 6. Latvala, Anttila (Fin./Ford Focus) -1:02,8.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye