Rubriky:

Lyže a snowboard

Luitz nepřijal diskvalifikaci za porušení dopingových pravidel

28. prosince 2018 10:42 - Berlín

Německý lyžař Stefan Luitz nepřijal diskvalifikaci za porušení dopingových pravidel v prosincovém obřím slalomu v rámci Světového poháru v Beaver Creeku, kde slavil premiérové prvenství v seriálu. Mezi prvním a druhým kolem však použil kyslíkovou masku, což pravidla zakazují. Proti navrženému verdiktu ze strany Mezinárodní lyžařské federace (FIS) se Luitz případně chystá odvolat.

 

John Locher, ČTK/AP

"Všechno jsem si v klidu promyslel a hodlám učinit všechny kroky proti diskvalifikaci, neboť ji považuji za neférovou," uvedl šestadvacetiletý závodník v oficiálním prohlášení. Nyní bude čekat na rozhodnutí vyšetřovací komise FIS.

Světová antidopingová agentura (WADA) nepovažuje využívání kyslíkové masky za doping, ale podle dva roky starých pravidel FIS je důvodem k diskvalifikaci. Pokud k ní dojde, získá vítězství u zeleného stolu Rakušan Marcel Hirscher.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.