Kuitunenová počtvrté za sebou vyhrála klasickou desítku v Davosu

DAVOS

Finská lyžařka Virpi Kuitunenová počtvrté za sebou vyhrála v Davosu závod na 10 kilometrů klasickou technikou. Úřadující vítězka seriálu do cíle doběhla s náskokem 18 sekund před krajankou Aino-Kaisou Saarinenovou. Třetí skončila Norka Marit Björgenová.

"Vypadá to, že mi to tu vážně sedí. Mám to tu fakt ráda," řekla Kuitunenová, která ve švýcarském středisku ještě týden zůstane a bude se připravovat na Tour de Ski. "Nemám pocit, že bych měla vrcholnou formu, ale je to každopádně lepší než před týdnem," uvedla dvaatřicetiletá lyžařka s odkazem na deváté místo v La Clusaz.

Díky sedmnáctému vítězství v kariéře se posunula na druhé místo průběžného pořadí Světového poháru, které vede stále Saarinenová. Svůj náskok na prvním místě zvýšila na 96 bodů.

Saarinenová si v cíli vyčítala příliš rychlý úvod závodu. "Asi jsem to přepálila a ztratila příliš mnoho sil. Závod byl hodně těžký. Ale s druhým místem jsem spokojená. Dál budu bojovat o to, abych si udržela žlutý trikot," řekla.

Jedinou Češkou na startu v Davosu byla Eva Skalníková, která do cíle doběhla na 58. místě se ztrátou necelých šesti minut na vítězku.

Světový pohár - 10 km klasicky:
1. Kuitunenová (Fin.) 29:51,0, 2. Saarinenová (obě Fin.) -18,0, 3. Björgenová (Nor.) -46,7, 4. Kowalczyková (Pol.) -49,7, 5. Störmer Steiraová (Nor.) -50,2, 6. Ševčenková (Ukr.) -55,3, 7. Majdičová (Slovin.) -1:00,1, 8. Longaová (It.) -1:09,3, 9. Rennerová (Kan.) -1:16,2, 10. Tiagaiová (Rus.) -1:20,7, ...58. Skalníková (ČR) -5:37,7.