Skokan Sedlák byl ve Wisle v závodu Grand Prix dvanáctý

WISLA

Dvanácté místo obsadil skokan na lyžích Borek Sedlák ve čtvrtém závodu Grand Prix v polské Wisle a postaral se o nejlepší český výsledek v dosavadním průběhu letního seriálu. K radosti domácích fanoušků vyhrál Adam Malysz, který porazil jen o šest desetin bodu dalšího polského reprezentanta Kamila Stocha.

O deset let mladší Stoch sice skočil v obou kolech dál než dvaatřicetiletá legenda, ale vinou horších bodů za techniku s Malyszem těsně prohrál. Třetí skončil Japonec Daiki Ito, který musel Malyszovi přepustit první místo v průběžném pořadí a ztrácí na něj 30 bodů.

Do Grand Prix poprvé ve Wisle zasáhl Jakub Janda, jenž obsadil 20. místo. Po prvním kole figuroval na 18. pozici, ale ve druhém si o dva metry pohoršil a klesl. Naopak Sedlák skočil ve druhém pokusu o čtyři metry dál než v první sérii a polepšil si o sedm míst.

Další čeští reprezentanti už nebodovali. Antonín Hájek byl jednatřicátý a k postupu do druhého kola mu chybělo 1,7 bodu. Jan Matura skončil na 45. příčce.