Čeští házenkáři vstoupili do ME osmnáctiletých prohrou s Dánskem

BRNO

Čeští házenkáři do 18 let prohráli v úvodním utkání mistrovství Evropy v Brně s Dánskem 31:35, když nezvládli závěrečných dvacet minut. Dvě třetiny zápasu měli sice čeští hráči pod kontrolou, v závěru ale několika zbytečnými chybami nabídli soupeři šanci otočit výsledek.

Přitom český tým začal velice slibně, prosazoval se v útoku a udržoval si až čtyřbrankový náskok. "Škoda, že jsme inkasovali branku v poslední sekundě prvního poločasu. Po změně stran nás soupeř přehrával a trestal naše fauly na brankovišti," řekl trenér Miroslav Bartoň.

Ve svém druhém utkání se čeští házenkáři střetnou v sobotu od 18:00 s Islandem.

Dánsko - Česká republika 35:31 (15:17).
Nejvíce branek: Schmidt 6, Troelsen a Christensen po 5 - Linhart 9, Adamík 5, Hanisch a Horký po 4.
Další výsledky: Švédsko - Německo 27:27, Francie - Slovinsko 26:23, Chorvatsko - Maďarsko 26:22, Srbsko - Norsko 27:27, Španělsko - Slovensko 34:20.