Rubriky:

Míčové sporty

Veselý se rozhodl, že během výluky NBA nebude hrát v Evropě

30. srpna 2011 11:17 - BĚLEHRAD

Český basketbalista Jan Veselý nebude hrát během výluky NBA na evropských palubovkách. Bude trénovat ve Washingtonu, aby byl připraven na svou první sezónu v zámořské soutěži, až skončí stávka. Možný návrat do Partizanu Bělehrad vyvrátil na oficiálních stránkách srbského celku.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

"I když je výluka, nic to nezměnilo na mých plánech. Po potřebném odpočinku jsem začal individuálně trénovat podle programu, který jsem dostal od Washingtonu. V polovině září se pak přesunu do Ameriky, kde budu pokračovat v tréninku, abych byl připraven na konec výluky," uvedl Veselý na webu Partizanu.

Nechce, aby si fanoušci srbského mistra, v jehož dresu strávil tři roky, mysleli, že se nechce do Partizanu vrátit. "Nerad bych, aby si někdo myslel, že mám problém hrát za Partizan. Tento klub vždy zůstane v mém srdci a vždy se tam budu cítit jako doma. Teď ale stojím na prahu dosažení svého snu hrát v NBA a chci udělat vše pro to, abych byl připraven," vysvětlil důvod své volby.

Jednadvacetiletého rodáka z Ostravy v červnu do NBA draftovali Washington Wizards jako šestého v pořadí. Veselý se tak stal po Jiřím Zídkovi a Jiřím Welschovi třetím Čechem, kterému se podařilo proniknout do nejslavnější basketbalové ligy světa.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty