Rubriky:

Míčové sporty

Nymburk nebude hrát v Eurocupu, ale v nové soutěži FIBA

9. července 2015 09:21 - Nymburk

Basketbalisté Nymburku se pro příští sezónu odhlásili z Evropského poháru. Důvodem jsou spory mezi organizátorem soutěže a Mezinárodní basketbalovou federaci FIBA, která se rozhodla pořádat vlastní soutěž a hrozí sankcemi. Nymburk tak bude startovat v nové soutěži pod hlavičkou FIBA.

 

Petr Hloušek, Právo

"Ze strany FIBA mohou klubům i jejich národním federacím hrozit restrikce, pokud by se účastnily Eurocupu či Euroligy pod patronátem Euroleague," stojí v prohlášení Nymburku. "ČEZ Basketball Nymburk nechce komplikovat pozici klubu ani České basketbalové federace. Evropské měření sil tak bude absolvovat, jak tomu již bylo v minulosti, v soutěžích pořádaných FIBA."

Mezitím už byl dnes Evropský pohár rozlosován a Nymburk v osudí stále figuroval. Přiřazen byl do skupiny A k atraktivním soupeřům Bilbau, Olimpiji Lublaň, Nanterre, Bonnu a Trentu.

Nymburk již v soutěžích FIBA působil v letech 2002 až 2007, následně přešel do Eurocupu, kde byl dvakrát ve čtvrtfinále. Pravidelně v posledních letech hrával i kvalifikaci o Evropskou ligu.

Zatím není jasné, jestli se dvanáctinásobný český šampión v příští sezóně zúčastní také ruské VTB ligy, v níž hrál v posledních čtyřech letech. O startu stále jedná.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty