Míčové sporty

Basketbalisté Sacramenta prohráli v NBA popáté za sebou

9. prosince 2005 09:44 - NEW YORK

Basketbalisté Sacramenta utrpěli v zámořské NBA pátou porážku za sebou. Ve čtvrtek nestačili na domácím hřišti na Houston, kterému podlehli 95:106. Hlavním tahounem hostujícího týmu byl Tracy McGrady, který dal 28 bodů. Zdatně mu sekundoval čínský pivot Jao Ming, který si vedle 21 bodů připsal devět doskočených míčů.

Dlouho to přitom vypadalo, že se Houstonu ani tentokrát nepodaří prolomit prokletí Arco Areny - na půdě Sacramenta prohráli Rockets devět z posledních deseti zápasů. Domácí si po celé utkání udržovali mírný náskok, Houston duel zlomil až v poslední čtvrtině šňůrou 17 bodů v průběhu osmi minut.

"Stále je těžké tady hrát, to se nezměnilo," řekl rozehrávač Houstonu Derek Anderson. "Kings se sice momentálně trápí, my ale taky. Snad se tímhle vítězstvím trochu rozjedeme," dodal.

Basketbalisté Indiany se v duelu s Washingtonem oklepali z posledních dvou prohraných zápasů a i bez zraněného Rona Artesta zvítězili 111:87. Střelecky se dařilo především Stephenu Jacksonovi, který dal 30 bodů. Jermain O'Neal si připsal o pět bodů méně, navíc přidal deset úspěšných doskoků.

Severozápadní divize:
1. Minnesota 17 11 6 64,7