Rubriky:

Míčové sporty

Trenér volejbalistek Waibl po nevydařené kvalifikaci ME odstoupil

27. září 2016 10:02 - Praha

Německý trenér českých volejbalistek Alexander Waibl po nevydařené kvalifikaci mistrovství Evropy odstoupil. Ve dvou říjnových barážových duelech proti Slovensku povede reprezentační tým jeho asistent Zdeněk Pommer mladší.

 

Maksim Bogodvid/RIA Novosti

Osmačtyřicetiletý kouč německého mistra Drážďan převzal reprezentaci letos v únoru a s českým volejbalovým svazem měl uzavřenou roční smlouvu s opcí. Po Italu Carlu Parisim, jemuž po loňském mistrovství Evropy vypršela po třech a půl letech smlouva, byl Waibl druhým zahraničním koučem českých volejbalistek.

"Ke svému rozhodnutí jsem došel po zvážení všech okolností. Cítím, že tým potřebuje nový impulz. Jsem přesvědčen, že mé odstoupení v současné chvíli pomůže týmu k postupu v dodatečné baráži," uvedl v tiskové zprávě Waibl, který české hráčky od jara včetně světové Grand Prix a kvalifikace ME vedl v 15 zápasech. Sedm z nich skončilo vítězstvím, v osmi tým prohrál.

Vedoucí úseku volejbalové reprezentace Jakub Novotný přiznal, že jej odstoupení trenéra Waibla zaskočilo. "Museli jsme rychle reagovat. Zdeněk Pommer by měl zajistit kontinuitu nastaveného trendu a stylu práce," řekl Novotný.

České volejbalistky utrpěly ve dvou kvalifikačních turnajích dvě porážky. V Brně podlehly Bělorusku 2:3, nečekaná druhá prohra 1:3 v posledním duelu turnaje v Mariboru s domácím Slovinskem je pak připravila o přímý postup na ME 2017 a poslala do baráže.

"Naším jediným cílem je nyní vítězství v baráži se Slovenskem a postup na mistrovství Evropy," řekl Pommer, který v extralize vede Ostravu. Realizační ani hráčský tým se po odstoupení trenéra Waibla nezmění.

První utkání baráže je na programu v sobotu 1. října v Jablonci, odveta se hraje ve středu 5. října v Popradu.

Trenéři volejbalové reprezentace žen (od 1994):
Milan Kafka (1994)
Pavel Řeřábek (1995-98)
Vladimír Pech (1999-2000)
Miroslav Čada (2000-01)
Stanislav Mitáč (2001-05)
Táňa Krempaská (2006-09)
Jiří Šiller (2009-11)
Carlo Parisi (2012-15)
Alexander Waibl (2016)
Zdeněk Pommer (od 2016)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty