Rubriky:

Tenis

Ženský tenis potřebuje vládkyni, řekla bývalá jednička Heninová

29. května 2009 11:59 - PAŘÍŽ

Justine Heninová se vrátila na French Open. Sedminásobnou grandslamovou vítězku v Paříži poctili, když po ní pojmenovali jednu z cest v areálu Rolanda Garrose. A bývalá první hráčka světa pak řekla, že ženskému tenisu chybí vůdčí typ.

"Říkám to s respektem ke všem současným hráčkám, ale je zřejmé, že na ženské tour se jen těžko hledá šéfka. Hráčka, která by vyhrávala hodně turnajů," konstatovala šestadvacetiletá Belgičanka. "Tenis moc potřebuje lídra, ale v mladé generaci určitě vyroste," doplnila.

Heninová ukončila kariéru loni krátce před French Open, čímž zároveň uvolnila post světové jedničky. Od té doby se na dámském trůnu vystřídalo pět hráček. "Některé byly první aniž vyhrály grandslamový turnaj, což si myslím, že je smutné," řekla.

Momentálně je v čele dvouhry ruská hráčka Dinara Safinová, která by podle Heninové mohla být schopna plnit roli vládkyně. "Je čas, aby Safinová udělala ještě další krok k upevnění své pozice," naznačila Heninová, že by ruská hráčka měla vyhrát letošní Roland Garros.

Belgičanka se v Paříži radovala z titulu třikrát po sobě, a proto si návštěvu užívala. "Tenhle turnaj patřil k mým nejoblíbenějším, ale teď si to vychutnávám jinak, s odstupem," usmála se.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..