Rubriky:

Tenis

Berdychovi při výhře nad Federerem pomohla daviscupová vzpomínka

1. dubna 2010 11:06 - MIAMI

I daviscupová vzpomínka pomohla Tomáši Berdychovi k výhře nad světovou jedničkou Rogerem Federerem v osmifinále turnaje v Miami. Český tenista si v dramatickém závěru při Švýcarově mečbolu uvědomil, že před třemi lety něco podobného dokázal, i když ve čtyřhře. Mečbol odvrátil i v úterý a pak zápas vyhrál.

 

Wilfredo Lee, ČTK/AP

Berdych bojoval s Federerem skoro tři hodiny a o vítězi rozhodl až tie-break. V něm favorit podával za stavu 6:5 na výhru. "Bylo to nepříjemné, ale spíš jsem se uvolnil a řekl si, že to je smůla a nemám co ztratit," uvedl Berdych v rozhovoru na facebooku českého daviscupového týmu. Vítězným forhendem ale prohru odrazil.

Vzpomněl si přitom na daviscupovou baráž proti Švýcarsku z roku 2007. Tehdy v Praze prohrávali s Radkem Štěpánkem ve čtyřhře 0:2 na sety a v tie-breaku měl soupeř mečbol, ale Berdych ho servisem odvrátil. Češi pak vyhráli a zachránili se ve Světové skupině. "Zopakoval jsem si tu situaci, kdy jsme mečbol odvrátili a pak to dobře dopadlo. Mečboly proti němu se mi docela daří," žertoval.

Výhra může nakopnout

Krátce po odvráceném mečbolu Berdych získal další dvě výměny a zápas vyhrál. Roli největšího favorita po vyřazení turnajové jedničky ale odmítl. "To asi ne, pořád jsou tady kluci výše nasazení," konstatoval. "Tahle výhra mě může nakopnout, dodat hodně sebevědomí. Je hezký porazit Federera, ale čeká mě další výborný soupeř," myslel už na duel se Španělem Fernandem Verdaskem.

Už před utkáním si čtyřiadvacetiletý Berdych věřil, že by mohl Federera porazit. V posledních týdnech je ve formě, což doložil prvním získaným setem, v kterém udělal jen čtyři nevynucené chyby. "Bylo vidět, že to není on, ale možná se mi ho podařilo do toho stavu dostat. Hrál jsem agresivně a cítil šanci."

Bránil se zuby nehty

Ve druhé sadě tahal Berdych za kratší konec. "Tušil jsem, že se jeho výkon zlepší, což se potvrdilo. Bránil jsem se zuby nehty, musel jsem bojovat," uvedl Berdych, ale třetí set zvládl. "Po utkání mi Roger popřál, ať se mi daří a pogratuloval mi."

Utkání skončilo v Miami půl hodiny po půlnoci a do postele se Berdych dostal okolo třetí ráno. Musel na tiskovku, na masáž a před spaním si dali s trenérem Tomášem Krupou jedno pivo, aby se mu po vypjatém duelu lépe usínalo. "Spal jsem v pohodě. Jak jsem zavřel oči, tak to bylo pryč. O zápase se mi nezdálo," uvedl Berdych.

Volnou středu využil k lehkému tréninku, ale především k odpočinku po náročném utkání. "Takže poloha ležmo na hotelu," dodal s tím, že výhra pomáhá rychleji odbourávat únavu. "Nějaká je, ale člověk se cítí dobře. Ani mě nic netahá, nebolí," radoval se.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..