Rubriky:

Tenis

Federer hledá cestu zpátky na vrchol, po trenérovi vyměnil i raketu

28. prosince 2013 13:08 - Brisbane

Nejen s novým trenérem, ale i s větší raketou se švýcarský tenista Roger Federer představí v nové sezóně. Po nevydařeném roce angažoval držitel 17 grandslamových titulů jako druhého kouče švédskou legendu Stefana Edberga a oznámil, že po letním nevydařeném experimentu vsadí na raketu s větším rámem.

 

Javier Garcia Martino / Photogamma

Dvaatřicetiletý rodák z Basileje v červenci zkoušel raketu s větší hlavou na dvou antukových turnajích v Gstaadu a v Hamburku, ale nedařilo se mu. Nyní se k ní vrátil a v přípravě měl dost času se s ní sžít.

"Teď už cítím, že je pravý čas na změnu. S novým modelem jsem trénoval dva a půl týdne a získal jsem jistotu. Vyhovuje mi," řekl v Brisbane, kde zahájí sezónu vůbec poprvé v úspěšné kariéře.

Edberg tajným trumfem pro první grandslam sezóny

Nasazený bude jako jednička a v prvním kole má volný los. Na úvodním turnaji s ním ještě Edberg nebude, trenérský štáb rozšíří až na Australian Open v polovině ledna.

"Mé cíle pro Brisbane i Melbourne jsou jednoduché: hrát co nejlíp to půjde a najít znovu rytmus. Příprava byla výborná a delší než obvykle," dodal Federer, jenž o Vánocích také oznámil, že s manželkou Mirkou očekávají narození třetího potomka.

Dlouholetý lídr světového žebříčku letos neprošel ani na jednom ze čtyř grandslamů do finále, což se mu nestalo 11 let. V žebříčku se navíc propadl až na šesté místo.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

     
  • Fed Cup 2019
  • AO - dvouhra žen
  • AO - dvouhra mužů

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..