SESTŘIH: Třinec vykročil za obhajobou titulu, pokořil Pardubice na jejich ledě

Ve vyprodané Enteria areně v Pardubicích začala finálová série hokejové extraligy a první krok za pátým titulem v řadě udělali třinečtí Oceláři, když vyhráli 2:1. Rozdílový gól dal ve 29. minutě Daniel Kurovský, který dorazil střelu Kundrátka. Třinec tak uloupil první vítězství na ledě Dynama, které si finiš pokazilo vlastními fauly. Sport.cz vám nabízí ve videoukázkách i všechny góly a nejzajímavější momenty z tohoto utkání.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. HC Oceláři Třinec 1:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Pardubice - Třinec, fauly PardubicVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hned v první minutě si domácí hráči vytvořili tlak před Kacetlovou brankou. Přihrávkou zpoza branky dostal pardubický kapitán Lukáš Sedlák do šance Richarda Pánika, který z těsné blízkosti nedokázal protlačit puk za záda třineckého gólmana.

Pardubice - Třinec, ve velké šanci pardubický Pánik pálil jen do připraveného Kacetla.Video: Tipsport Extraliga / BPA

První gól v extraligovém finále si ale připisuje Třinec. V 9. minutě po pardubické chybě v rozehrávce za vlastní brankou získal puk Vladimír Dravecký, který našel skvěle postaveného Patrika Hrehorčáka. Ten se střelou mezi Willovy betony nemýlil.

Pardubice - Třinec 0:1 (9. Hrehorčák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V pardubické přesilovce se Tomáš Zohorna snažil po střele svého spoluhráče dohrát puk v bezprostřední blízkosti gólmana Ondřeje Kacetla. K jeho akci ale došlo až po odpískání, a tak hlavní sudí Antonín Jeřábek musel domácímu útočníkovi domluvit.

Pardubice - Třinec, rozhodčí Jeřábek se rozhodl domluvit Zohornovi.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubičtí měli největší šanci v přesilovce v závěru třetiny. Paulovič poslal nečekanou přihrávku na Richarda Pánika, který z úhlu trefil pravou tyč Kacetlovy brány.

Pardubice - Třinec, domácí Pánik trefil z úhlu tyčku.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí hráči nastoupili do druhé třetiny důrazně a třinecký brankář Ondřej Kacetl měl plné ruce práce. Střelu Jana Košťálka od modré čáry dokonce vyrazil „hlavičkou“ na způsob fotbalového brankáře. Po zákroku si musel nechat opravit masku.

Pardubice - Třinec, hostující Kacetl fotbalovým způsobem odhlavičkoval kotouč.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec se dokázal oklepat z tlaku domácích v úvodu druhé třetiny. Ve 29. minutě vystřelil od modré Tomáš Kundrátek. Před Willovou brankou se nejlépe zorientoval útočník Ocelářů Daniel Kurovský, který dorazil puk za záda pardubického gólmana a zvýšil na rozdíl dvou branek.

Pardubice - Třinec 0:2 (29. Kurovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 37. minutě využily Pardubice po 33 vteřinách přesilovku a snížily na 1:2. Střelu Martina Kauta dokázal ještě Kacetl vyrazit před sebe, na dorážejícího Lukáše Sedláka ale už nestačil.

Pardubice - Třinec 1:2 (37. Sedlák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hned z kraje třetí třetiny hrály Pardubice přesilovku a nebezpečné šance si nechaly až na její závěr. Oceláře ale zachránil fantastický Kacetl, který na dvakrát vyrazil střely Tomáše Hyky i Lukáše Radila.

Pardubice - Třinec, Kacetl nadvakrát zneškodnil šanci Pardubic.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Cestu za vyrovnáním ale domácím zkomplikoval Tomáš Zohorna. Osm minut před koncem základní hrací doby mu při buly vylítla hokejka do obličeje Viliama Čacha, kterému způsobil krvavé zranění, musel být ošetřován a odešel do kabin. Za vysokou hůl dostal pardubický útočník trest 2+2 minuty.

Pardubice - Třinec, vysoká hůl pardubického ZohornyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Vzápětí byl vyloučen i třinecký forvard Daniel Voženílek. Přesilovku za jeho faul ale Pardubice využít nedokázaly. Po návratu z trestné lavice mohl Voženílek ale neúspěch Dynama potrestat. V samostatné akci proti Willovi ho nedovoleně zastavil Tomáš Hyka a poslal Pardubice v závěru třetiny znovu do oslabení.

Pardubice - Třinec, po návratu z trestné lavice spálil velkou šanci třinecký Voženílek.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí měli v závěru zápasu problém udržet nervy. Zbytečný faul předvedl Richard Pánik, který udeřil hokejkou do obličeje ujíždějícího Patrika Hrehorčáka, a putoval na trestnou lavici.

Pardubice - Třinec, domácí Pánik putuje na trestnou lavici po prohřešku v závěru.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Finále play off hokejové extraligy - 1. zápas:
HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 37. Sedlák (M. Kaut, Košťálek) - 9. Hrehorčák (Dravecký, Čacho), 29. Kurovský (P. Vrána, Kundrátek). Rozhodčí: Jeřábek, Květoň - Šimánek, Zíka. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 10.194 (vyprodáno).
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, Dvořák, Hájek, Vála - Vondráček, Poulíček, Mandát - Hyka, Sedlák, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Paulovič. Trenér: Zadina.
Třinec: Kacetl - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, Šenkeřík, Polášek - Hrehorčák, Čacho, Dravecký - Nestrašil, Helewka, D. Voženílek - L. Hudáček, Cienciala, Daňo - Kurovský, P. Vrána, M. Roman. Trenér: Moták.