Rubriky:

Odjinud

Na den otců každoročně vítězí. Letos to bylo již posedmé

19. června 2018 10:03 - Praha

Posedmé v řadě zvítězil miláček japonského i světového publika Juki Kawauči v domácím ultra Okinoshima 50K. Ačkoli sám ještě není otcem, už posedmé v řadě tak oslavil Den otců svým zdrcujícím vítězstvím. Dost možná tak japonský vytrvalec oslavuje svátek svého již zesnulého otce, který právě na Okinošimě žil.

 

Sport.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Sedm vítězství v řadě po sedm let navlékal Juki Kawauči jako korálky na svůj náhrdelník vítězství. Okinoshima Ultra v sobě zahrnuje několik závodů včetně stokilometrové distance. Známý maratónec a letošní překvapivý vítěz maratónu v Bostonu ale na japonském ostrově volí poloviční vzdálenost 50 km.

Amatér zdrcujícím způsobem zesměšnil další baštu profesionálů

Jeho letošní vítězný čas v kopcovitém terénu tvoří úctyhodných 2:52:55. Přitom jde podle Japan Running Newso Kawaučiho druhý nejpomalejší čas v historii. Borec, který v závodě drží i traťový rekord (2:44:07) si ale nejspíše může něco takového dovolit. Zvláště s tak intenzivním závodním nasazením, jaké už mnoho let prokazuje.

Okinošima je neveliký hornatý ostrov na severozápadě Japonska. Jeho tvar je výrazně kruhovitý a z jednoho konce na druhý měří jen necelých 20 kilometrů. Každoroční závody přilákají na jeho půdu na 1000 účastníků a účastnic.

Kawauči je znám svým velkým závodním nasazením. Už za dva týdny pravděpodobně odstartuje na dalším maratónu v Austrálii. A opět je třeba s ním počítat na špici závodního pole.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce