SESTŘIH: Olomouc zabrala, plzeňské trápení pokračuje

Hokejisté Olomouce v 8. kole extraligy zvítězili na domácím ledě nad Plzní 3:2. Kohouti zabrali po čtyřech porážkách v řadě. Trápení Škodovky pokračuje, prohrála už pošesté.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Olomouc vs. HC Škoda Plzeň 3:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Plzeň se ujala vedení ve 14. minutě. Od modré střílel Petr Zámorský, ránu tečoval Kryštof Hrabík.

Olomouc - Plzeň 0:1 (14. Hrabík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kohouti našli odpověď bleskově. Dalibor Řezníček napřáhl od modré a propálil brankáře Škodovky Samuela Hlavaje.

Olomouc - Plzeň 1:1 (16. Řezníček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A zachviličku to bylo už 2:1 pro domácí. Bleskové otočení skóre zápasu obstaral Michal Kunc.

Olomouc - Plzeň 2:1 (18. Kunc)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 22. minutě se uvolnil polský útočník Aron Chmielewski a rychlou střelou nad beton prostřelil Hlavaje svým prvním letošním gólem.

Olomouc - Plzeň 3:1 (22. Chmielewski)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeň snížila jednačtyřicet sekund před druhou sirénou. Prosadil se pohotový Tomáš Mertl. Sedmatřicetiletý veterán dorazil puk poté, co jeho spoluhráč Daniel Malák nadvakrát nepřekonal Konráda.

Olomouc - Plzeň 3:2 (40. Mertl)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeňský Michal Houdek srazil u mantinelu Roka Macuha. Otřesený Slovinec se těžce zvedal z ledu. Domácí se dožadovali trestu, rozhodčí ale byli jiného názoru.

Olomouc - Plzeň, hitVideo: Tipsport Extraliga / BPA

8. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Řezníček (Macuh, Chmielewski), 18. Kunc (Kucsera), 22. Chmielewski (Macuh) - 14. K. Hrabík (Zámorský, Rekonen), 40. Mertl (Malák, Holešinský). Rozhodčí: Šír, Obadal - Lederer, Blažek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 4283.
Olomouc: Konrád - Řezníček, Ondrušek, A. Rutar, Sirota, Škůrek, Rašner, T. Černý - Bambula, J. Knotek, J. Navrátil - Chmielewski, Macuh, Klimek - Orsava, P. Musil, Kusko - Kucsera, Menšík, Kunc. Trenér: J. Tomajko.
Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Kvasnička, Dujsík, Michal Houdek, Piskáček, Malák - Matýs, Mertl, Holešinský - Schleiss, Lev, K. Hrabík - Rekonen, Adam, Pour - Indrák, Jansa, P. Straka. Trenér: Kořínek.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.