SESTŘIH: Utrápená Plzeň se dočkala výhry, stačil jediný gól

Hokejisté Plzně porazili v devátém kole Tipsport extraligy na svém ledě Vítkovice 1:0. O jedinou branku utkání se postaral v 48. minutě Tomáš Dujsík, čisté konto si připsal Dominik Pavlát. Západočeši tak ukončili sérii šesti porážek v řadě.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. HC Vítkovice Ridera 1:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Po nadějných šancích hostujících Vítkovic v podání Bukartse a Kaluse mohl ve 13. minutě otevřít skóre plzeňský Jakub Pour, pozorného Lukáše Klimeše však v situaci jeden na jednoho nezaskočil.

Plzeň - Vítkovice, šance Poura v oslabeníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Poprvé se mohl do střelecké listiny duelu zapsat v 34. minutě francouzský otočník ve službách Ridery Valentin Claireaux, skvělým zákrokem se však vytasil domácí Dominik Pavlát.

Plzeň - Vítkovice, šance Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na úvodní a jedinou branku utkání si tak fanoušci museli počkat až do 48. minuty. K radosti většiny z nich se o ni postaral Tomáš Dujsík, který překonal do té doby bezchybného Klimeše.

Plzeň - Vítkovice 1:0 (48. Dujsík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

9. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka a nahrávky: 48. Dujsík (Matýs, Holešinský). Rozhodčí: Sýkora, Jaroš - Brejcha, Hynek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 4023.
Plzeň: Pavlát - Zámorský, Kvasnička, Dujsík, Michal Houdek, Piskáček, Malák - K. Hrabík, Lev, Schleiss - Matýs, Mertl, Holešinský - Pour, Adam, Rekonen - P. Straka, Jansa, M. Indrák - Šiler. Trenér: Kořínek.
Vítkovice: Klimeš - Grman, Percy, Raskob, Mikuš, L. Kovář, Gewiese, Prčík - Mueller, Chlán, Roberts Bukarts - Lakatoš, Krieger, Fridrich - M. Kalus, Claireaux, Kotala - Krejsa, Dej, Lednický. Trenér: Holaň.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.