SESTŘIH: Litvínov uspěl ve šlágru a vystřídal Pardubice v čele tabulky

Šlágr kola mezi Litvínovem a Pardubicemi vyhráli domácí Chemici 4:1 a posunuli se do čela extraligové tabulky o dva body právě před Dynamo. Verva o svém triumfu rozhodla třemi góly v první třetině, po které gólman Východočechů Klouček už zůstal na střídačce a přepustil místo mezi třemi tyčemi tradiční jedničce Willovi.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Litvínov - Pardubice 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vysílatel měl zpočátku bohužel problém se zajištěním signálu kvůli nefunkční lince internetu na stadionu, takže nebyl schopen od začátku dodat video obsah. Nabízíme vám zatím video moment, který provizorně natočil náš reportér na stadionu na mobil.

V Litvínově začíná šlágr kola, na led druhého týmu tabulky přijely vedoucí PardubiceVideo: Matěj Vybíral, Sport.cz

Již ve 4. minutě se dostala Verva bleskově do vedení. Přihrávku Jakse využil Koblasa a otevřel skóre.

Litvínov - Pardubice 1:0 (4. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Obrovskou šanci hostů spálil Cienciala. Ten pálil z hrany levého kruhu blíže brance soupeře ale fantastický zákrok Tomka kotouč zastavil.

Litvínov - Pardubice, zákrok litvínovského TomkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Nedáš dostaneš. Na neproměněnou šanci Pardubic reagovali domácí nejlepším způsobem. Jejich vedení zvýšila britská akvizice Kirk.

Litvínov - Pardubice 2:0 (12. Kirk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Děsivou první část pro hosty vyvrcholila 16 sekund před jejím závěrem. Třetí trefu Litvínova přidal Gut.

Litvínov - Pardubice 3:0 (20. Gut)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 29. minutě nejprve Hyka narazil Demela tvrdě na mantinel, rozhodčí nepískali. V pokračující hře pak Demel Hyka poslal k ledu a sudí mu udělili dvě minuty za krosček.

Litvínov - Pardubice, Hyka s Demelem šli po soběVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Emoce v Litvínově pokračovaly i nadále. Ve 33. minutě se strhla šarvátka.

Litvínov - Pardubice, potyčka Zilého s ŘíčkouVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubice měly raketový nástup do závěrečného dějství. Po pouhých 90 sekundách se prosadil nejlepší střelec soutěže Lukáš Radil.

Litvínov - Pardubice 3:1 (42. Radil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubické naděje na bodový zisk ze stadionu Ivana Hlinky definitivně utnul v 58. minutě gólem do prázdné branky Kirk. Verva tak v čele tabulky vystřídá právě Pardubice.

Litvínov - Pardubice 4:1 (58. Kirk) Video: Tipsport Extraliga / BPA

14. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Dynamo Pardubice 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Koblasa (Jaks), 12. Kirk (Maštalířský, Abdul), 20. Gut (Koblasa, Baránek), 58. Kirk (Koblasa, Jurčík) - 42. Radil (Vála, M. Kaut). Rozhodčí: Ondráček, Šindel - J. Svoboda, Zíka. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 5994 (vyprodáno).
Litvínov: M. Tomek - Demel, Zile, Jaks, Baránek, D. Zeman, Czuczman, Šalda - Koblasa, Gut, A. Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Maštalířský - Havelka, Jurčík, Válek. Trenér: Mlejnek.
Pardubice: Klouček (21. Will) - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hrádek, Vála, J. Kolář - Hyka, L. Sedlák, M. Kaut - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Paulovič, Cienciala, Říčka - O. Rohlík, Rákos, Mandát. Trenér: Varaďa.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.