SESTŘIH: Kladno jede! Takhle dlouhou bodovou sérii zažilo naposledy v lednu 2008

Leden 2008. Tehdy se naposledy přihodilo, že hokejisté Kladna dokázali v extralize bodovat sedm zápasů v řadě. Nyní to Rytíři zopakovali, v pátečním souboji týmů pohybujících se na spodku tabulky porazili Olomouc 3:2. O výhře domácích rozhodl v 56. minutě Sideroff v přesilovce.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Rytíři Kladno vs. HC Olomouc 3:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno se ujalo vedení již v šesté minutě. Po krásné individuální akci se prosadil Ticháček.

Kladno - Olomouc 1:0 (6. Ticháček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rytíři měli šanci navýšit náskok ve dvou přesilovkách, ale neuspěli a tak přišel trest. Ve 25. minutě se v početní výhodě prosadili Kohouti a Orsava vyrovnal na 1:1.

Kladno - Olomouc 1:1 (25. Orsava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí mohli jít do kabin s vedením v kapse, ale olomoucký Konrád Sideroffa skvěle vychytal.

Kladno - Olomouc, zákrok KonrádaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Přesilovkou si pak v 50. minutě dokázalo pomoct i Kladno a Lotyš Tralmaks vrátil Rytířům jednobrankový náskok.

Kladno - Olomouc 2:1 (50. Tralmaks)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže i podruhé dokázali Kohouti srovnat, tentokrát už po pěti minutách Kunc.

Kladno - Olomouc 2:2 (55. Kunc)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vzápětí se ovšem nechal vyloučit olomoucký Musil a Sideroff v nabídnuté přesilovce upravil na 3:2 pro Rytíře.

Kladno - Olomouc 3:2 (56. Sideroff)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Přesto si Olomouc mohla vynutit prodloužení, kladenského gólmana Brízgalu ale po střele Siroty zachránila tyčka.

Kladno - Olomouc, tyčka SirotyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

14. kolo hokejové extraligy:
Rytíři Kladno - HC Olomouc 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Ticháček (Klepiš, M. Procházka), 50. Tralmaks (Ticháček), 56. Sideroff (Ticháček, Tralmaks) - 25. Orsava (J. Knotek, J. Káňa), 55. Kunc (J. Knotek, Ondrušek). Rozhodčí: Pražák, T. Veselý - Špůr, Thuma. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. Diváci: 3052.
Kladno: Brízgala - Dotchin, T. Hejda, Ticháček, Martenet, Veber, Slováček - Tralmaks, Klepiš, Kusý - Frolík, Pytlík, Sideroff - Jarůšek, Babka, Strnad - M. Procházka, Melka, Smoleňák. Trenér: O. Vejvoda ml.
Olomouc: Konrád - Rašner, Ondrušek, Řezníček, Sirota, A. Rutar, Švrček, L. Mareš - Orsava, Nahodil, J. Káňa - Bambula, J. Knotek, Kunc - Navrátil, Macuh, Plášek - Kucsera, P. Musil, Kusko. Trenér: J. Tomajko.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.