SESTŘIH: Litvínov prohrál venku potřetí za sebou, hattrickem ho zničil Faško-Rudáš

Hokejisté druhého Litvínova prohráli na ledě Liberce 2:5 a venku padli potřetí za sebou. Hrdinou Bílých tygrů se v utkání 17. kola stal slovenský útočník Martin Faško-Rudáš, jenž nasázel hattrick.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. HC Verva Litvínov 5:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec v úvodu přestál dvě oslabení a ze své první přesilovky pak udeřil. Faško-Rudáš z blízka zužitkoval přihrávku zpoza branky.

Liberec - Litvínov 1:0 (11. Faško-Rudáš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pro první třetinu to střelecky bylo vše. Ve druhé části hry - ve 28. minutě - se z přesilovky ujal pokus Davida Kašeho z vrcholku pravého kruhu.

Liberec - Litvínov 1:1 (28. D. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A znovu úspěšná přesilovka. Kelly Klíma ve 33. minutě zblízka dostal puk do sítě a Liberec znovu vedl.

Liberec - Litvínov 2:1 (33. Kel. Klíma)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dvougólové vedení zajistil svým druhým gólem v tomto zápase Faško-Rudáš.

Liberec - Litvínov 3:1 (38. Faško-Rudáš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 43. minutě další pojistku přidal Rychlovský.

Liberec - Litvínov 4:1 (45. Rychlovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 51. minutě ještě náznak nadějí vykřesl pro Litvínovské Gut. Ale na další góly se jim začalo nedostávat času.

Liberec - Litvínov 4:2 (51. Gut)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Konečnou podobu dal výsledku 16 vteřin před koncem Faško-Rudáš, který trefou do prázdné branky zkompletoval hattrick.

Liberec - Litvínov 5:2 (60. Faško-Rudáš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

17. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Faško-Rudáš (J. Vlach, Filippi), 33. Kelly Klíma (McCoshen), 38. Faško-Rudáš (Rychlovský), 45. Rychlovský (Filippi), ), 60. Faško-Rudáš (Rychlovský) - 28. D. Kaše (Jaks, O. Kaše), 51. Gut (Havelka). Rozhodčí: Pražák, Mejzlík - Kajínek, Ondráček. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 6046.
Liberec: D. Král - Knot, McCoshen, T. Galvas, M. Ivan, Melancon, Budík, Derner - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Bulíř, A. Najman, Birner – Kelly Klíma, J. Vlach, Pérez - Plos, Pekař. Trenér: Pešán.
Litvínov: Zajíček - Demel, Zile, Jaks, Baránek, D. Zeman, Czuczman, Šalda - Koblasa, Gut, Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Maštalířský - Havelka, Jurčík, Válek. Trenér: Mlejnek.