SESTŘIH: Pardubice vyhrály v Olomouci, obránce Vála nastřílel hattrick

Hokejisté Pardubic vyhráli v 17. kole extraligy na ledě Olomouce 5:1 a upevnili si vedení v soutěži. Po zaváhání druhého Litvínova má Dynamo na čele náskok čtyř bodů. Hattrickem se na výhře hostů na Hané podílel obránce Ondřej Vála.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Olomouc vs. HC Dynamo Pardubice 1:5Video: Tipsport Extraliga / BPA

Olomouc proti lídrovi začala bez ostychu. V  9. minutě otevřel skóre domácí Rašner.

Olomouc - Pardubice 1:0 (9. Rašner)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ale radost Hanáků netrvala dlouho. V 11. minutě Válovo nahození od modré skončilo za zády brankáře Sedláčka.

Olomouc - Pardubice 1:1 (11. Vála)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 29. minutě se Pardubicím povedlo dovršit obrat, trefil se Sedlák.

Olomouc - Pardubice 1:2 (29. Sedlák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dynamo hned vzápětí mohlo jít do dvougólového vedení, ovšem Ciencialu zakončujícího v přesilovce do odkryté klece vychytal parádním zákrokem lapačkou gólman Sedláček.

Olomouc - Pardubice, zákrok Sedláčka proti CiencialoviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté se však přece jen zvýšení dočkali. Ve 43 minutě se znovu trefil Vála.

Olomouc - Pardubice 1:3 (43. Vála)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 57. minutě Vála dovršil hattrick.

Olomouc - Pardubice 1:4 (57. Vála)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O minutu později dal výsledku konečnou podobu Kaut.

Olomouc - Pardubice 1:5 (58. M. Kaut)Video: Tipsport Extraliga / BPA

17. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 9. Rašner (Navrátil) - 11. Vála (M. Kaut, A. Musil), 29. L. Sedlák (T. Dvořák), 43. Vála (J. Kolář, Hyka), 57. Vála (Radil, T. Zohorna), 58. M. Kaut (A. Musil). Rozhodčí: Kika, Cabák - Axman, Blažek. Vyloučení: 3:1- Bez využití. Diváci: 5251.
Olomouc: Sedláček - Rašner, Ondrušek, Řezníček, Sirota, A. Rutar, Švrček, Mareš - Orsava, Nahodil, J. Káňa - Bambula, J. Knotek, Kunc - Navrátil, Anděl, Plášek - P. Musil, Macuh, Kusko. Trenér: Tomajko.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Hrádek, T. Dvořák, J. Kolář, Vála - Hyka, L. Sedlák, Říčka - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Cienciala - Vondráček, Poulíček, Mandát - Paulovič. Trenér: Varaďa.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.