SESTŘIH: Vítkovice deklasovaly trápící se Litvínov a přerušily nelichotivou sérii

Hokejisté Vítkovic přerušili nelichotivou šňůru sedmi porážek. Ve 25. kole rozstříleli trápící se Litvínov 6:2 a na poslední Mladou Boleslav mají čtyřbodový náskok. Vervě naopak dochází dech, když padla počtvrté v řadě.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Vítkovice Ridera vs. HC Verva Litvínov 6:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Vítkovice šly do vedení ve 13. minutě po přesilovkové trefě Marcela Barinky. Nedávná posila Ostravanů tak zaznamenala už svůj třetí gól v šestém extraligovém zápase.

Vítkovice - Litvínov 1:0 (13. Mar. Barinka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 22. minutě rozjásal domácí fanoušky v Ostravar Aréně Bukarts a dal Vítkovicím dvoubrankový náskok.

Vítkovice - Litvínov 2:0 (22. Bukarts)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ten ale Ostravanům vydržel pouze 29 sekund. S rychlým snížením litvínovského manka přispěchal Abdul.

Vítkovice - Litvínov 2:1 (23. Abdul)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V polovině utkání však Vítkovicím vrátil dvougólové vedení opět Bukarts.

Vítkovice - Litvínov 3:1 (31. Bukarts)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 43. minutě se ve skrumáži před Machovským nejlépe zorientoval hostující Demel a vrátil Vervě naději.

Vítkovice - Litvínov 3:2 (43. Demel)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vítkovice si však dvougólový náskok vzaly rychle zpátky. Přesilovkou souhru zakončil Martin Dočekal. Toho přitom Vítkovice získaly před zápasem na střídavé starty z prvoligové Třebíče, v níž kraluje kanadskému bodování Chance ligy.

Vítkovice - Litvínov 4:2 (45. Dočekal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kuriózní moment nastal o chvíli později. Litvínovský kapitán Ondřej Kaše se srazil s hlavním rozhodčím Šírem, který se ze střetu dlouho vzpamatovával.

Vítkovice - Litvínov, Ondřej Kaše se srazil s rozhodčím ŠíremVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Když pak Lakatoš využil už třetí vítkovickou přesilovku v zápase, Ostravané vedli už 5:2.

Vítkovice - Litvínov 5:2 (48. Lakatoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A bylo jasné, že na zdramatizování zápasu, už nemají psychické ani fyzické síly. Naopak uklidněný ostravský celek se dočkal šestého gólu, podruhé se prosadil Marcel Barinka.

Vítkovice - Litvínov 6:2 (50. Mar. Barinka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Není divu, že vítkovická střídačka i hráči na ledě slavili, protože v extralize se Ostravané dočkali výhry po předchozích sedmi porážkách v řadě.

Vítkovice - Litvínov, Vítkovice po sedmi zápasech vyhrály Video: Tipsport Extraliga / BPA

25. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - HC Verva Litvínov 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 13. Barinka (Peterek, Auvitu), 22. Roberts Bukarts (Dočekal, Krieger), 31. Roberts Bukarts, 45. Dočekal (Barinka, P. Zdráhal), 48. Lakatoš (Percy, Krieger), 50. Barinka (Dočekal, P. Zdráhal) - 23. Abdul (Baláž), 43. Demel (Baránek, Kirk). Rozhodčí: Šír, Cabák - Rožánek, Axman. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. Diváci: 3253.
Vítkovice: Machovský - Percy, Raskob, Mikuš, Grman, Auvitu, L. Kovář, R. Jeřábek - Kalus, Dej, Lakatoš - Fridrich, Barinka, P. Zdráhal - Roberts Bukarts, Krieger, Dočekal - Peterek, M. Přibyl, T. Doležal. Trenér: Trnka.
Litvínov: Tomek - Baránek, Demel, Czuczman, Zeman, Zile, Baláž, Šalda - Koblasa, Zygmunt, Kudrna - Hlava, D. Kaše, O. Kaše - Maštalířský, Kirk, Abdul - Válek, Gut, Havelka. Trenér: Mlejnek.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.