SESTŘIH: Dvoubrankový náskok Rytířům nestačil, Olomouc rozhodla v prodloužení

Hokejisté Olomouce porazili v 27. kole Tipsport extraligy na svém ledě Kladno 3:2 po prodloužení. Hosté vedli v průběhu zápasu již o dvě branky, Hanáci však stihli vyrovnat a v první minutě prodloužení rozhodl o jejich výhře Bambula.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Olomouc vs. Rytíři Kladno 3:2 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Šanci otevřít skóre zápasu mezi Olomoucí a Kladnem měl domácí Kunc, strážce branky Rytířů však předvedl parádní zákrok.

Olomouc – Kladno, Bow vychytal KunceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A Hanáky tento moment hodně mrzel. V 14. minutě nadvakrát překonal Sedláčka kanadský útočník Sideroff a poslal hosty do vedení.

Olomouc – Kladno 0:1 (14. Sideroff)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rytíře úvodní branka patřičně nastartovala, v přesilové hře zvýšil ambice hostů svým typickým důrazem na brankovišti Smoleňák, který upravil na 2:0.

Olomouc – Kladno 0:2 (17. Smoleňák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Olomouc se po nepovedené úvodní části vzpamatovala a hned 48 sekundách prostřední dvacetiminutovky snížil Sirota.

Olomouc – Kladno 1:2 (21. Sirota)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Stejně povedený vstup jako do druhé třetiny si domácí zopakovali i v té třetí. Po 57 sekundách hry překonal Bowea Nahodil a srovnal na 2:2.

Olomouc – Kladno 2:2 (41. Nahodil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Olomouc nakonec mohla brát všechny tři body. Orsavova trefa ale neplatila, neboť padla několik desetin vteřin po třetí siréně, jak potvrdili i rozhodčí po přezkoumání videa.

Olomouc – Kladno, Orsava skóroval až po konci třetinyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Přesto se nakonec Hanáci výhry dočkali, i když jen dvoubodové. 24 vteřin po začátku prodloužení rozhodl Bambula.

Olomouc – Kladno 3:2 pp (61. Bambula)Video: Tipsport Extraliga / BPA

27. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc – Rytíři Kladno 3:2 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Sirota (Navrátil), 41. Nahodil (Navrátil), 61. Bambula (J. Knotek, Ondrušek) – 14. Sideroff (Kusý, Pytlík), 17. Smoleňák (Tralmaks, Klepiš). Rozhodčí: Kika, Cabák – Axman, Blažek. Vyloučení: 3:6, navíc Martenet (Kladno) do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 4790.
Olomouc: Sedláček – Řezníček, Ondrušek, Škůrek, Sirota, Švrček, T. Černý – Bambula, J. Knotek, Kusko – Navrátil, Nahodil, Plášek - Orsava, P. Musil, J. Káňa – Klimek, Anděl, Kunc. Trenér: Tomajko.
Kladno: Bow – Hejda, Dotchin, Ticháček, Martenet, Slováček, Veber – Tralmaks, Klepiš, M. Procházka – Kusý, Pytlík, Sideroff – Strnad, Melka, Smoleňák – O. Bláha, Babka, Jarůšek. Trenér: Vejvoda.