SESTŘIH: Extraligový rekord. O vítězství Sparty v Třinci rozhodla sedmnáctá série nájezdů!

Hokejisté Třince prohráli v 28. kole Tipsport extraligy na svém ledě s pražskou Spartou 1:2 po nájezdech. Všechny tři vzájemné zápasy v sezoně rozhodlo buď prodloužení či nájezdy, ve všech uspěla Sparta. O bodu navíc pro Pražany rozhodl v rekordní sedmnácté sérii nájezdů Roman Horák.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. HC Sparta Praha 1:2 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Do největší šance první třetiny se dostal ve 13. minutě domácí Marinčin, střelu slovenského útočníka ještě tečoval Kurovský, rána však skončila jen na tyči Kovářovy branky.

Třinec - Sparta, tyčka Třince v přesilovceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Až do 37. minuty si museli fanoušci ve Werk Areně počkat na první branku a radost z ní většina z nich neměla. Postaral se o ni Jakub Konečný, který ranou z levého kruhu překonal Kacetla.

Třinec - Sparta 0:1 (37. Konečný)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Obhájci titulu se dlouho nemohli prosadit a už to vypadalo, že Jakub Kovář udrží čisté konto. V 58. minutě mu však spoluhráči nepomohli. Ba naopak. Třinecký bek Tomáš Kundrátek od mantinelu jen naslepo poslal kotouč před branku, kde ho nešťastně přizvedl za sparťanského gólmana hostující obránce David Němeček.

Třinec - Sparta 1:1 (58. Kundrátek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Nájezdy přinesly neuvěřitelnou podívanou! Roman Horák se prosadil hned úvodním pokusem, ale za hosty posléze srovnal Voženílek. V deváté sérii se trefil domácí mladík Oskar Haas, jenže Pavel Kousal odpověděl. Stejně tomu tak bylo i ve 14. sérii, kdy na zásah juniory Sikory zareagoval Sobotka.

Duel nakonec rozhodla rekordní 17. série. Martin Růžička neuspěl, na druhé straně se na to nemohl koukat Horák, jenž nájezdy zahájil i zakončil úspěšně. Už nic nevymýšlel, takzvaným „ruským blafákem“ jen napálil kotouč do horního růžku a mohl se radovat, Sparta bere bod navíc.

Třinec - Sparta 1:2 sn (rozh. nájezd Horák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

28. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 58. Kundrátek (Čacho) - 37. Konečný (Němeček), rozhodující nájezd Horák. Rozhodčí: A. Jeřábek, Šír - Axman, Lederer. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 4826.
Třinec: Kacetl - Marinčin, Smith, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Polášek, Nedomlel - M. Růžička, D. Voženílek, Nestrašil - Kurovský, P. Vrána, Pánik - Hrehorčák, M. Roman, Sikora - Haas, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.
Sparta: Jakub Kovář - Krejčík, Kempný, Irving, Němeček, T. Tomek, Moravčík, Pavlák - P. Kousal, Sobotka, Forman - Chlapík, Horák, O. Najman - Kestner, Lajunen, Buchtele - Hauser, Konečný, Mužík. Trenér: Gross.