Plzeň předvedla báječný obrat, slaví i Sparta. Klokani vezou tři body

Sešívaní v sobotu nezaváhali a hodili rukavici svým nejbližším pronásledovatelům. A Plzeň i Sparta ji v nedělním programu 18. kola Fortuna ligy hrdě zvedly. Úřadující mistr ve druhé půli v Brně otočil třemi trefami nepříznivé skóre a po výhře 3:1 znovu dýchá Slavii na záda. Sparta i díky dvěma gólům střídajícího Minčeva zdolala Mladou Boleslav 4:1 a upevnila si třetí příčku. V odpoledních zápasech se dařilo hostům. Liberec zvítězil 2:0 v Českých Budějovicích a Bohemians vezou tři body po výhře stejným výsledkem nad Hradcem Králové.

Sparťan Ladislav Krejčí proměňuje nařízenou penaltu v ligovém utkání proti Mladé Boleslavi.

Plzeňská Viktoria po klopýtnutí s Hradcem Králové složila na hřišti brněnského nováčka reparát, ale gólově se prosadila až po přestávce. Domácí záhy udeřili a Západočeši museli skousnout další ránu poté, co ze hřiště odkulhal Lukáš Kalvach. Po změně stran nejprve sudí neuznali kvůli ofsajdu Řezníčkovu trefu na 2:0, aby vzápětí vyrovnal důrazný Bucha.

Šampiony to nabudilo a Kopic je v 69. minutě utěšenou střelou na vzdálenější tyč dostal do vedení. Snaha domácích o vyrovnání narazila po vyloučení Divíška a v nastaveném čase pečetil střelou do odkryté branky výsledek Vlkanova. Plzeň na Zbrojovku umí, v lize ji porazila už podeváté v řadě.

Také Mladá Boleslav favorizovanou Spartu v úvodu trápila, už po třech minutách se trefila ze Slavie zapůjčená nová akvizice Tomič. Letenští ale brzy odpověděli, a když v 36. minutě fauloval Tomič ve vápně, proměnil penaltu Krejčí. Hosté hrozili i po přestávce rychlými protiútoky, ale góly padly v závěru utkání na druhé straně zásluhou střídajícího Minčeva. Sparťané v poslední době na Středočechy umějí a v lize je zdolali sedmkrát po sobě.

Českobudějovičtí v jarní části nejvyšší soutěže ani podruhé nebodovali a nedali gól. Za hosty z Liberce se nejprve ve 41. minutě trefil Lukáš Červ a v závěru utkání uzavřel skóre střídající Imad Rondič z penalty. V 77. minutě byl vyloučen domácí Quadri Adediran. Českým Budějovicím se proti Liberci tradičně nedaří, zvítězily v jediném z posledních 19 vzájemných ligových zápasů.

V tabulce šestý Hradec Králové podlehl v mladoboleslavském azylu Bohemians 1905 a Klokani svého soupeře v tabulce přeskočili - navázali na výhru 2:0 nad Teplicemi a už jsou čtvrtí! Už v první půli se před Reichlovou brankou skvěle orientovali Lukáš Hůlka a Václav Drchal a dvougólový náskok už Pražané udrželi přesto, že hráli od 49. minuty v deseti bez vyloučeného Köstla.