Jednoznačné derby! Slavia smetla Spartu už v první půli. Boleslavi a Slovácku se zdařil obrat

Nebývale jasná záležitost! Slavia rozdrtila Spartu v tradičním derby jednoznačně 4:0 a na druhé pozici tabulky fotbalové Fortuna ligy ztrácí čtyři body na vedoucí Plzeň, pět bodů má k dobru na letenské rivaly. Plzeň v sobotu nezaváhala proti Baníku. V dalších dnešních zápasech 13. kola České Budějovice prohrály s Hradcem Králové 0:3, Mladá Boleslav zdolala 4:3 Bohemians a Slovácko 2:1 Teplice.

Radost slávistů v derby.

Pochod sparťanských fanoušků z náměstí Míru do Edenu

Vrcholem víkendu bylo pražské derby. Pro kouče Sparty Briana Priskeho bylo první a hodně hořké. Slávisté v přímém souboji o druhé místo v tabulce zaznamenali nejvyšší výhru v pražském derby v samostatné historii. Letenští prožili svůj nejhorší poločas v samostatné historii nejvyšší soutěže a všechny čtyři branky inkasovali už do přestávky. Postupně se trefili Václav Jurečka, Jakub Hromada, Lukáš Masopust a Peter Olayinka. Pozoruhodný detail: poměr střel na bránu byl shodný se skóre - 4:0

Slavia oplatila rivalovi porážku ze závěru nadstavby minulé ligové sezony. "Červenobílí" vyhráli i sedmý domácí zápas tohoto ročníku nejvyšší soutěže a zaznamenali při tom 32 branek.

Nádherný večer Lukáše Masopusta. Nejdřív hymna od manželky, pak gól a vysoká výhra v derbyVideo: Sport.cz

Slávisté dál ztrácejí z druhého místa tabulky čtyři body na obhájce titulu z Plzně, který má utkání k dobru. Sparta vyrovnala svou nejvyšší porážku v samostatné ligové historii, po 11 kolech prohrála a na třetí příčce má pětibodové manko na celek z Edenu.

Hradec zvítězil na hřišti oslabených Českých Budějovic 3:0 a upevnil si čtvrté místo. Ve 49. minutě byl vyloučen Lukáš Havel a hosté využili přesilovku třemi brankami. Dvě z nich vstřelil Filip Kubala, který navíc asistoval u trefy střídajícího Matěje Koubka. "Votroci" v nejvyšší soutěži vyhráli potřetí za sebou, Jihočeši nebodovali po třech kolech a v neúplné tabulce jsou devátí.

Mladá Boleslav udolala Bohemians 1905 4:3, přestože třikrát prohrávala. V 86. minutě přestřelku rozhodl svým druhým gólem v utkání Daniel Mareček, který je v Boleslavi na hostování právě z pražského klubu. Hosté třikrát vedli po dvou proměněných penaltách Romana Květa a střele Václava Drchala. K první domácí výhře Středočechů v této sezoně střelecky přispěli také David Pech a David Šimek. "Klokani", kteří dohrávali od 68. minuty bez vyloučeného Adama Jánoše, přišli o venkovní neporazitelnost v ligovém ročníku a v tabulce zůstali pátí. Mladá Boleslav se posunula na deváté místo.

Slovácko otočilo zápas s Teplicemi a zvítězilo 2:1. Hosty poslal do vedení na konci první půle Abdallah Gning, v 86. minutě vyrovnal střídající Filip Vecheta a vítězný gól vstřelil v páté minutě nastavení Stanislav Hofmann. Tým z Uherského Hradiště vyhrál po dvou porážkách a doma teprve podruhé v sezoně, v tabulce si polepšil na desáté místo. Čtrnácté Teplice nebodovaly potřetí za sebou.

V sestavě domácích odehrál hodinu devětatřicetiletý Milan Petržela a 464. startem v nejvyšší soutěži vyrovnal rekord současného reprezentačního kouče Jaroslava Šilhavého. Slovácku tak vyšla generálka na čtvrteční klíčový duel Evropské konferenční ligy proti Kolínu nad Rýnem.

Mladá Boleslav - Bohemians 4:3
Branky: 45.+3 a 86. Mareček, 62. Pech, 83. Šimek - 4. a 73. Květ (obě z penalty), 58. Drchal
Slovácko - Teplice 2:1
Branky: 85. Vecheta, 90.+4 Hofmann - 42. Gning
Slavia - Sparta 4:0
Branky: 5. Jurečka, 12. Hromada, 30. Masopust, 45.+3 Olayinka