Sparta po heroickém výkonu srazila Teplice. Parádní přestřelka přinesla výhru Slavii, slaví i Plzeň

Tři úspěšní pohároví zástupci měli v neděli na programu zápasy 19. kola Fortuna ligy. Slavia po divoké přestřelce uspěla na hřišti Baníku Ostrava, kde zvítězila 3:2. Podobně se dařilo Plzni, která utočila duel na Hané a porazila Olomouc 3:1. V posledním nedělním utkání vedoucí Sparta, která hrála od 4. minuty v oslabení, porazila Teplice 2:1 a upevnila si náskok na čele.

Fotbalisté Sparty se radují z branky

První poločas zápasu mezi Baníkem a Slavií se stal skutečnou reklamou na fotbal. Břevno, které trefil ve 14. minutě krásnou ranou Wallem, bylo teprve malou ochutnávkou věcí příštích. Ve 26. minutě se parádní ranou levačkou prosadil Jurečka a poslal sešívané do vedení.

Že však už o tři minuty později budou mít navrch domácí, nečekal ani ten největší fanoušek Baníku. Bezprostředně po Jurečkově trefě se ranou z hranice vápna prosadil Buchta, pár sekund po rozehrání pak šokované slávisty srazil podobnou ranou k levé tyči Mandousovy branky Rigo. Z šoku probral hosty Van Buren, který využil v poslední minutě prvního poločasu nedůrazu bránících Slezanů a propadnutý míč napálil z hranice malého vápna nechytatelně k tyči - vyrovnáno 2:2.

Druhý poločas začal Baník aktivněji a v 57. minutě zastavila Šehičovu ránu až levá tyč slávistické branky. Domácí celá situace mrzela o to více, když o dvě minuty později po rohovém kopu dostal se štěstím míč za Letáčkova záda Bořil. Ještě hůře bylo Ostravanům o deset minut později, kdy byl za nesportovní chování vyloučen Tanko.

Paradoxně krátce poté si Baník vypracoval gólovou šanci, Klímovu hlavičku z bezprostřední blízkosti zlikvidoval fantastickým zákrokem Mandous. Více už slávisté domácím nedovolili a připsali si na horké půdě výhru 3:2.

Fotbalisté Baníku Ostrava hostili Slavii

Plzeň uspěla v Olomouci

Fotbalisté Olomouce vstoupili do zápasu proti Plzni ve velkém stylu, když se už v deváté minutě střelou z bezprostřední blízkosti prosadil Ventúra a domácí šli do vedení. Z toho se však spolu s domácími fanoušky mohli radovat jen velmi krátce, už o minutu později totiž Šulc po Jirkově přihrávce překonal Digaňu a srovnal.

Domácí znovu šlápli na plyn, Zorvanovu ránu však vytěsnil Staněk, Zmrzlého branka nebyla pro předchozí hraní rukou uznána. A Moravané za neproměněné šance pykali. V poslední minutě využil zmatku v pokutovém území domácích Dweh a se štěstím poslal Viktorku do vedení.

Pojistit vedení Západočechů mohl v 75. minutě Kliment, ve velké šanci však selhal. Plzeň to ale mrzet nemuselo, naopak v páté minutě nastavení dokonal její výhru Vydra.

Fotbalisté Olomouce hostili Plzeň

Oslabená Sparta srazila Teplice

Sparťanské plány na rychlý proces s Teplicemi dostaly těžkou ránu už ve 4. minutě, kdy byl po zmatcích v obraně domácích a následném faulu vyloučen Sadílek. Severočeši využili přesilovku už o deset minut později, kdy se přesnou střelou k levé tyči prosadil Yasser.

Hosté přidali po vyšachování letenské obrany druhou branku po půlhodině hry díky Filovi, pro ofsajd však nebyla uznána. Jednadvacetiletý útočník se dostal do další obrovské šance těsně před koncem prvního poločasu, tváří v tvář Vindahlovi však těsně minul pravou tyč.

Oslabená Sparta vlétla do druhého poločasu aktivně, ale ani Haraslín, ani o chvilku později Kuchta či Krejčí Grigara nepřekonali. To se povedlo až v 75. minutě právě Krejčímu, který po závaru před teplickou brankou překonal hostujícího gólmana. Teplickým mohl vrátit náskok Vachoušek, jeho ránu z hranice pokutového území bez problémů Vindahl kryl. Rozhodující moment tak přišel v poslední minutě, kdy se k dorážce dostal Olatunji a ranou pod břevno překlopil vítězství na stranu Pražanů.