Karviná - Prostějov 5:0Fotbalisté Karviné se vrátili do čela druhé ligy. Dukla zaváhala

Fotbalisté Karviné doma deklasovali Prostějov 5:0 a vrátili se do čela druhé ligy. Slezané mají na prvním místě tabulky, které znamená přímý postup do nejvyšší soutěže, tříbodový náskok před Líšní. Pražská Dukla v dalším dnešním utkání 26. kola nevyužila šanci bodově dotáhnout Líšeň a po porážce 1:2 na hřišti oslabeného Táborska zůstala pátá.

Karvinou poslal do vedení už v první minutě Nigerijec Akinyemi a za půl hodiny zvýšil Málek. Domácí favorité dominovali také po změně stran. Ve 47. a 55. minutě se dvakrát prosadil Boháč, debakl hostů poté dokonal Bosňan Memič. Slezský tým vyhrál po dvou kolech. Prostějov venku nebodoval potřetí za sebou a je třináctý.

V Táboře otevřel skóre ve 42. minutě hostující Matějka 14. gólem v sezoně. V čele tabulky střelců ztrácí jeden zásah na vedoucího Suchana z Vlašimi. Domácí srovnali krátce po pauze díky Šašinkovi. Dukla následně nevyužila dvacetiminutovou přesilovku po vyloučení Kopřivy a v nastavení inkasovala po trefě střídajícího Kronuse. Táborsko si po třetím vítězství za sebou polepšilo na deváté místo. Dukla ztrácí šest bodů na vedoucí Karvinou.

26. kolo druhé fotbalové ligy:
Táborsko - Dukla Praha 2:1 (0:1)
Branky: 54. Šašinka, 90.+3 Kronus - 42. Matějka. Rozhodčí: Křepský - Antoníček, Lakomý. ŽK: Kopřiva, Nádvorník (trenér), Plachý, Pastornický - Rada (trenér). ČK: 73. Kopřiva. Diváci: 1167.
Karviná - Prostějov 5:0 (2:0)
Branky: 47. a 55. Boháč, 1. Akinyemi, 31. Málek, 68. Memič. Rozhodčí: Klíma - Šimáček, Cichra. ŽK: Mikuš, Krčík - Moučka, Elbel. Diváci: 1251.