Hlavní obsah

Středeční večer ve znamení finálového souboje českých reprezentantů. Vše o finále Konferenční ligy v Praze

6. 6. 2023 16:32

Fotbalový svátek v podobě Finále Evropské konferenční ligy bude ve středu 7. června 2023 ve 21:00 hodin hostit pražský Eden. Původní myšlenka nabídnout domácí finálové prostředí Slavii Praha vzala za své při vypadnutí sešívaných po základních kolech EKL. Vršovický stadion tak ve finále přivítá italskou ACF Fiorentinu s anglickým West Hamem United.

Foto: Tony Obrien, Reuters

Fotbalisté West Hamu zleva Jarrod Bowen, Tomáš souček a Vladimír Coufal se radují z gólu.

Článek

Na mezinárodní scéně braly oba celky doposud po jedné hlavní trofeji. Avšak je to mu již několik desítek let. V sezoně 1960/61 Fiorentina pozvedla nad hlavu někdejší Pohár vítězů pohárů, ve stejné soutěži o čtyři roky později triumfoval i West Ham. Kdo se zapíše do novodobé historie?

Finále Evropské konferenční ligy 2023

Finále
středa 7. června, 21:00Fiorentina - West Ham ONLINE
Semifinále
čtvrtek 18. května, 21:00Basilej - Fiorentina 1:3 PP
Alkmaar - West Ham 0:1
čtvrtek 11. 5. 21:00Fiorentina - Basilej 1:2
West Ham - Alkmaar 2:1

West Ham v EKL 2023

Ve skupinové fázi byl nejúspěšnějším celkem letošního ročníku právě West Ham, jenž ve svých řadách počítá i se dvěma českými hráči. V obraně je k vidění Vladimír Coufal, jako záložník figuruje Tomáš Souček. Anglický tým neztratil ve skupině B ani bod a postoupil z prvního místa, když zdolal mužstva Anderlechtu, Silkeborgu a FCSB.

Osmifinálovým soupeřem West Hamu byla kyperská Larnaka, kterou Kladiváři jednoznačně porazili 2:0 a 4:0. Drobné zaváhání West Hamu přilo v prvním zápase čtvrtfinále při remíze 1:1 s Gentem, druhé utkání již bylo pod kontrolou Londýňanů díky vítězství 4:1. V semifinále si pak anglický celek poradil s nizozemským Alkmaarem 2:1 a 1:0.

Fiorentina v EKL 2023

Cesta druhého finalisty byla o poznání složitější a napínavější. Fiorentina, v jejíž řadách nastupuje také český fotbalista Antonín Barák, ve skupině B skončila na druhém místě za tureckým Basaksehirem. V předkole play off pak ale zdolala nebezpečnou Bragu.

Osmifinále proti Sivassportu zvládla Fiorentitna bez větších problémů, značně těžší překážkou pak byla Lech Poznaň. Italský tým si nakonec postup mezi nejlepší kvarteto zajistil už v prvním zápase díky výhře 4:1. V Polsku pak "La Viola" prohrála 3:2.

V semifinále Fiorentina utekla hrobníkovi z lopaty. V úvodním utkání totiž prohrála v Basileji 2:1, následný druhý zápas pak v základní hrací době skončil se stejným skóre ve prospěch italského týmu. O postupu do finále tak rozhodlo až prodloužení, v němž ve 129. minutě skóroval právě český záložník Barák.

Kde sledovat finále EKL?

Jeden z fotbalových svátků je možné sledovat na sportovním programu České televize ČT sport. V jeho online podobě bude utkání také dostupné na Sport.cz

Vstupenky na EKL

Pro fanoušky obou týmů byly připraveny série po 5000 vstupenkách, dalších 3000 kusů šlo do volného prodeje. Rezervace byla ukončena k 28. dubna. O jejich finálním prodeji pak rozhodl los. Cena vstupenek se pohybovala dle sektoru mezi 25 až 125 eury.

Reklama