Hlavní obsah

Srbská média oceňují Slovácko: Češi byli po vyrovnání lepší než Partizan

4. 11. 2022 10:54

Srbská média se domnívají, že fotbalisté Partizanu Bělehrad postupem do vyřazovací fáze Evropské konferenční ligy splnili cíl. Zkritizovala však čtvrteční výkon "Černobílých" proti Slovácku v závěrečném 6. kole skupiny D. Podle nich mohl tým z Uherského Hradiště zvítězit. Partizanu k účasti v jarní části soutěže stačila remíza 1:1.

Foto: Marko Djurica, Reuters

Fotbalisté Slovácka se radují z vyrovnávací branky

Článek

Svěřenci trenéra Gordana Petriče obsadili v "déčku" kvůli horší bilanci ze vzájemných zápasů druhé místo za Nice. Místo přímého postupu do osmifinále je tak čeká úvodní vyřazovací kolo, v němž vyzvou jeden z týmů, které v Evropské lize skončily třetí. O bod za Nice a Partizanem skončil Kolín nad Rýnem, Slovácku při premiéře ve skupině evropských pohárů připadlo poslední místo.

"Petričův tým zaznamenal velký úspěch mezi dvěma mužstvy z pěti nejlepších evropských lig a ukázalo se, že si plně zasloužil hrát velkou roli. Ve druhé sezoně po sobě si Partizan zahraje na jaře evropské poháry a celkově počtvrté v tomto století. Promarnil ale příležitost kvalifikovat se rovnou do osmifinále z prvního místa v případě, že by poslední zápas skupiny vyhrál," uvedl deník Blic na svém webu.

Kritičtější byl zpravodajský server b92.net. "Remízou se Slováckem si Partizan zajistil druhé místo a postup ze skupiny, což byl hlavní cíl. Hořkost ale zůstává." Podle serveru přišel Partizan o první místo kvůli chybě brankáře Aleksandara Popoviče, po níž srovnal na 1:1 střídající Michal Tomič, a "selhání" ofenzivy.

Foto: Marko Djurica, Reuters

Filip Nguyen v brance Slovácka maří šanci Partizanu.

"Češi po vyrovnání dostali vítr do plachet a začali víc útočit. Partizan byl horší a tak to zůstalo až do konce. Domácí si vytvořili několik pološancí, ale hosté byli nebezpečnější a snadno mohli získat tři body," podotkl server b92 net.

Veřejnoprávní televize RTS přišla s titulkem "Utrpení Partizanu proti Slovácku". "Tým bude pokračovat v Evropě, což je víceméně jediná dobrá zpráva, která se ve čtvrtek udála. Petričovo mužstvo odehrálo velice neslaný nemastný zápas. Na jeho konci se Partizan bránil, ale Slovácko neukázalo dostatek kvality, aby zvítězilo."

Úřadující vítěz českého poháru už před duelem věděl, že se na jeho čtvrtém místě nic nezmění. "Češi přijeli do Bělehradu hrát fotbal, protože výsledek pro ně nic neznamenal. Od začátku bylo jasné, že Češi chtějí s Partizanem bojovat až do konce," napsal Blic.

Kvůli disciplinárnímu trestu od UEFA nemohli Partizan podpořit běžní fanoušci. Klub však využil výjimky v pravidlech a na stadion dorazilo kolem 20 tisíc dětí. "Je třeba poznamenat, že 'Černobílí" měli velkou podporu od nejmladších příznivců," uvedla RTS.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •