Německé fotbalistky jsou poosmé mistryněmi Evropy

Stockholm

Německé fotbalistky jsou poosmé celkově a pošesté v řadě mistryněmi Evropy. V dnešním finálovém utkání ve Stockholmu porazily Norsko 1:0 brankou náhradnice Anji Mittagové ze 49. minuty.

Elise Thorsnesová z Norska pálí na německou brankářku Nadine Angererovou ve finále evropského šampionátu žen ve Stockholmu.

Druhou hrdinkou zápasu před rekordním počtem 41 301 diváků byla německá brankářka Nadine Angererová, jež zneškodnila hned dvě penalty. Seveřanky tuto standardní situaci po faulech ve vápně neproměnily v 29. a 61. minutě, a tak už počtvrté po letech 1989, 1991 a 2005 skončilo německo-norské finále jejich porážkou. Norským triumfem skončily šampionáty v letech 1987 a 1993, kdy jejich soupeřkami v boji o zlato nebyly Němky.